Letos do světa rumových adventních kalendářů vstoupil i enfant terrible doslazovaných rumů, dánská značka A. H. Riise. Ta dopředu napsala, jaké rumy v kalendáři budou a tak jediná forma překvapení, která zbyla je, že nevíte který den, který rum bude. Jaký je tedy A. H. Riise XO Christmas Edition?

Jedná se o 40 % blend rumů z Panenských ostrovů, údajně až 20. letých (staření probíhalo v Evropě), takže čichám, čichám soleru. Jedná se o ten samý rum jako XO, ale dozrával nakonec v sudech po sherry Pedro Ximenez. Rum má krasnou mahagonovou barvu.

Voní (i chutná) velmi intenzivně (sladce) a měli byste přímo cítit chuť vánoc, protože vás uvítá hřebíček, skořice a pomeranče. Jiné zdroje hovoří i o ovocné chuti s tóny pomerančů, manga a papay. Závěr je ultrakrátký, nic jiného se ale u takto sladkého rumu nečeká. Hodně mě připomíná elixíry, což fakticky asi většina nabídky A. H. Riise je.

Tato láhev je běžná a normálně dostupná za cenu přesahující 1 000 Kč.

Info o rumu

Výrobce A. H. Riise
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Sladké
Označení XO
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 1. prosince 2019 Aktualizováno: 1. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články