Jedná se o limitovanou edici (195 lahví) a součást série Private Cask Collection. Jedná se o blend z 2 legendárních destilérií: Caroni 1975 Limited a Angostura Limited lahvovaný v síle 44 % (neověřeno). Stařené tropicky ve vypalovaných sudech z amerického dubu po bourbonu po dobu 20 – 23 let.

In keeping with our ongoing corporate social responsibility initiatives, we are pleased to announce that part proceeds from the sale of the 195 bottles of Zenith will go towards providing a scholarship for a deserving young person to be given the opportunity to pursue studies in music or art. We feel that it is our social duty to help those underprivileged communities where there are persons who possess the inherent creative gifts to rise above their circumstances and soar in reaching their goals.Chairman of Angostura Holdings Limited, Terrence Bharath

Vůně a barva

Rum má sytě zlatou barvu a podle výrobců má bohatou vůni kakaa, dubové tóny s nádechem rozinek na patře a jemné tóny jablek, doplněné teplými tóny zestárlého sherry s dlouhotrvajícím suchým, svěží závěrem.

Chuť

Degustační poznámky popisují karamelizované cukry, máslový vanilkový karamel, kakao, koření, čerstvý zázvor a limetkovou kůru.

Závěr je prý dlouhý, dobře zakulacený a komplexní, s chutí pepře a dřevitostí dubu.

Prodává se za £2,500/US$3,000 za láhev.

Info o rumu

Výrobce Angostura
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Blend
Staření a stáří Sudy po bourbonu
Lokalita
Publikováno: 15. července 2022 Aktualizováno: 15. července 2022
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články