Bílý a sladký kokosový rum. Něco jako Malibu, ale má 40 % a je z Dominikánské republiky. Espero Coco Caribe Liquer Creole je něco mezi likérem/elixírem a ochuceným rumem. Vyrábí se z melasy a je to směs několika 4 až 7 letých rumů, které zrajou systémem solera v dubových sudech. Následně se filtruje přes dřevěné uhlí k odstranění tmavé barvy dubového dřeva a nakonec domíchána kokosovým mlékem.

Krom klasické tyrkysové etikety se můžete setkat i se starší žlutou etiketou.

Chuť rumu

Samozřejmě základem chutí je kokos, ale zkušení degustátoři mohou cítit i vanilku, čokoládu a tropické ovoce. Jak vidíte na fotografii je opravdu čirý jako voda. Tento rum je opravdu velice sladký a tak sedne jen těm co sladké rumy opravdu milují. Hodí se jak do koktejlů, ale i samotný k dobrému doutníku. Hodnocení 7,5 z 10 na Rumratings.com jasně říká, že i takto mladý a sladký rum může být velmi dobrý.

Koupit se dá velmi levně za 514 Kč nebo můžete mít i jeho tmavou variantu v tubě za 707 Kč.

Publikováno: 31. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] elixírová lahůdka, o které jsem psal před Silvestrem. Slaďoučká kokosová ňaminka se slevou necelých 100 Kč se dostává na cenu pod 500 […]