Bílý rumový likér Espero Coco Caribe

Espero Coco Caribe

Bílý a sladký kokosový rum. Něco jako Malibu, ale má 40 % a je z Dominikánské republiky. Espero Coco Caribe Liquer Creole je něco mezi likérem/elixírem a ochuceným rumem. Vyrábí se z melasy a je to směs několika 4 až 7 letých rumů, které zrajou systémem solera v dubových sudech. Následně se filtruje přes dřevěné uhlí k odstranění tmavé barvy dubového dřeva a nakonec domíchána kokosovým mlékem.

Krom klasické tyrkysové etikety se můžete setkat i se starší žlutou etiketou.

Chuť rumu

Samozřejmě základem chutí je kokos, ale zkušení degustátoři mohou cítit i vanilku, čokoládu a tropické ovoce. Jak vidíte na fotografii je opravdu čirý jako voda. Tento rum je opravdu velice sladký a tak sedne jen těm co sladké rumy opravdu milují. Hodí se jak do koktejlů, ale i samotný k dobrému doutníku. Hodnocení 7,5 z 10 na Rumratings.com jasně říká, že i takto mladý a sladký rum může být velmi dobrý.

Koupit se dá velmi levně za 514 Kč nebo můžete mít i jeho tmavou variantu v tubě za 707 Kč.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Bílý rumový likér Espero Coco Caribe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *