Původ rumu

Jde o speciální edice rumu z řady Rum Nation, který byl ponechán delšímu zrání než standardní desetiletá edice. Za tímto rumem stojí pan Fabio Rossi, majitel společnosti Rum Nation, který osobně vybírá ty nejlepší místní rumy. Jde o mladé i starší rumy (až 20 let), které většinou následně prochází dvojím zráním. První zrání probíhá v tropických klimatech, odkud rumy pochází. Následně se rum převáží do Evropy, kde probíhá druhé zrání ve vybraných sudech po Oloroso a Pedro Ximénez sherry.

Vůně

Ta je poměrně sladší. Lze rozeznat aroma vanilky, karamelu a také čokolády. Celkově působí tedy sladce a zároveň kořeněně. Očekávám tedy i sladší a jemnější chuť.

Chuť

Chuť je jemná, středně sladká a kořeněná. Na jazyku následně začíná být decentně štiplavá. Cítím výraznou chuť karamelu, dřeva a jemně i ovoce. Dochuť ovládla především čokoláda a káva. Závěr není příliš dlouhý a nějak zvláště výrazný. Obsahuje 40% alkoholu.

Láhev

Rum je v nádherné zaoblené karafě se zlatým víčkem. Přední etiketa z tmavší látky se zlatým nápisem působí luxusně. Stejný přebal má i u hrdla. Láhev je příjemně těžká a opravdu elegantní.

Cena

Tento rum můžete koupit do 2000,- Kč. Je to tedy už o něco vyšší cena, ale rozhodně je to zajímavý kousek do sbírky.

Závěr

Je to opravdu povedený rum. Je sice sladší, ale zase ne příliš přeslazený. Příjemně k tomu hraje i lehká kořenitost, ale zároveň je i jemný. Láhev která zaujme, protože ve vitríně vypadá moc hezky. Pravda, cena je již vyšší, ale za zkoušku určitě stojí.

Info o rumu

Chutě Jemné, Kořeněné, Sladké
Označení XO
Barva Zlaté (oro)
Lokalita ,
Publikováno: 18. října 2019 Aktualizováno: 2. listopadu 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Jiří Naller Jsem fotograf a milovník rumů. Jsem zakladatel rumové skupiny Rum a vše kolem něj. Rád experimentuji a snažím se vnášet do fotografií (nejen rumů) netradiční prvky a originální pojetí.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články