Původ rumu

Tento rum pochází z Francie. Za zrodem této značky stál mladý francouzský obchodník Paul Bardinet. Ten se v roce 1857 začal více zajímat o náklad lodí kotvících v přístavištích po celém pobřeží…o alkohol z cukrové třtiny. Začal se věnovat míchání a zrání rumu v dubových sudech a rychle se v tom zlepšoval. Netrvalo to dlouho a vznikl rum Negrita. Jeho jméno se proslavilo po celém světě a tak přesunul své sídlo blíže k pobřeží. Tam jeho syn Eduard skoupil prostory pro nové velké sklady a sehnal ty nejlepší vystudované master-blendery. Obecně jsou však jejich produkty cíleny spíše k mase, než k odborným degustátorům. Jejich roční produkce se pohybuje kolem 50 mil. lahví. Konkrétně rum Negrita získal několik ocenění, jako třeba Silver Medal – IWSC 2012. Titul Best Spiced Rum – IWSC 2013. GOLD MEDAL – SPICED RUM – THE RUM MASTERS v rámci THE SPIRITS BUSINESS 2014 a další.

Vůně

Je poměrně alkoholová, ale celkem jemnější. Jde v ní cítit cukrová třtina a intenzivní vanilka. Vůně však působí docela uměle. Zrovna před tímto rumem jsem dělal recenzi na Dzamu s vanilkovým luskem uvnitř a je to opravdu rozdíl. Decentně jde cítit i ořechová stopa.

Chuť

Je to takové složitější. Celková chuť není špatná, v této cenové kategorii z mého pohledu předčí konkurenci. Ale jde cítit, že jde o takový hrubší rum uměle doladěný vanilkou. Chuť je ostřejší na jazyku, dochuť je spíše kratší, alkoholová a ne příliš výrazná. Dá se na něj však bez problémů zvyknout a není ani tak špatné jej pít samotný. Je sice sladší, ale opět mezi konkurencí mi nepřijde tolik přeslazený. Obsah alkoholu je 35%, ale zdá se o něco silnější. Rum by měl obsahovat přírodní vanilkové a citrónové aroma (nejsem si jistý zcela tím přírodní) a karamel barvivo.

Láhev

Není to žádné designové překvapení, spíše takový ten klasický styl levnějších rumů. Kdybych ji přirovnával ke Captainu Morganovi Spiced, vyměnil bych jen navlečeného piráta za spořeji oděnou černošku a trošku zaoblil lahev.

Cena

Tento rum je opravdu cenově dostupný snad všem. Seženete jej do 300,- kč za 0,7l.

Závěr

Popravdě je to u mě zatím jeden z top rumů v ceně do 300,- Kč za 0,7l lahev. Pokud bych srovnával právě třeba s Morganem, určitě sáhnu vždy raději po Negritě. Jak samotnou, tak do drinku. Tedy doporučuji pro představu a srovnání určitě ochutnat.

Nečekejte samozřejmě rum nějaké vyšší třídy. Neměl jsem však problém, dát si po sobě dvě skleničky samotného rumu. U jiných rumů této cenové kategorie mi to problém vcelku dělá 😀

Info o rumu

Chutě Jemné, Silný, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Lokalita
Publikováno: 13. srpna 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Jiří Naller Jsem fotograf a milovník rumů. Jsem zakladatel rumové skupiny Rum a vše kolem něj. Rád experimentuji a snažím se vnášet do fotografií (nejen rumů) netradiční prvky a originální pojetí.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články