Wild Tiger Beverages

Indie – země tygra. Odtud pochází rumy značky Wild Tiger Beverages, která svůj první rum představila roku 2015. Indie je největším producentem a konzumentem rumu na světě, přestože většina rumů z Indie jsou levnější rumy určené k míchání v koktejlech. Wild Tiger je tedy první premiový indický rum určený primárně na export, aby celý svět mohl okusit idnický rum premiové kvality.

Celý výrobní proces od destilace po stáčení do lahví probíhá v indickém městě Kerala. Melasa je z indické cukrové třtiny, jejíž destilát poté zraje v sudech z amerického dubu, ve kterých byl předtím Bourbon. Zajímavé je, že samotný proces destilace alkoholu z cukrové třtiny byl v Indii objeven mnohem dříve než v Karibiku.

Společnost Wild Tiger Rum věnuje 10 % ze svého zisku na záchranu tygrů v indických pralesech, kde k dnešnímu dni žije pouze 2200 tygrů. Wild Tiger Rum se také angažuje ve vytváření rovných podmínek pro ženy a boji proti chudobě žen v jihoindické oblasti. Obě tyto aktivity symbolizují pozornost poutající sametové obaly lahví, které jsou v designu tygří srsti, každý v unikátním designu, a jsou vyráběny právě ženami z jižní Indie.