A když už jsme u agricole, tak si dáme jeden, který mám rád a který jsem objevil na pražském Rumfestu. Je to 40 % mladý agricole rum z Francouzské Guyany z destilérky Saint Maurice. Po destilaci odpočívá 6 měsíců, poté se přelévá na 15 dní do sudů po armagnacu. V závěru se na dalších 15 dní přidávají esence 3 různých druhů dřeva.

Vůně

Ve vůni dominuje smetana a vanilka, které přecházejí i do chuti. 

Chuť

V chutí kromě vanilky, která přechází z vůně ucítíte prý i sušenky (neidentifikoval jsem jaké) a také datle, které s vámi zůstanou i v sympaticky dlouhém závěru.

Cena a dostupnost

Tento rum si můžete koupit za sympatických 989 Kč.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Publikováno: 11. prosince 2019 Aktualizováno: 14. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články