Guyana

Přestože je Guyana země ležící v Jižní Americe, díky kulturní a politické historii je spojována s Karibikem. Byla objevena nejprve Nizozemci, ale v pozdním 18. století přešla pod nadvládu Velké Británie.

Historie pěstování cukrové třtiny je v Guyaně bohatá. V 17. a 18. století zde bylo více než 200 plantáží se třtinou, která byla tak kvalitní, že z ní byl vyráběn Royal Navy Rum, později známý jako Pusser’s Rum.

Ve 20. století byly všechny stávající destilérky spojeny pod značku Demedara Distillers Ltd. a ta je tak dnes jediným výrobcem rumů v Guyaně. Asi nejznámějším rumem, který Demedara Distillers produkuje je El Dorado.

   

Rumová degustace rumů od 1423.dk s Joshuou Singhem

Včera se nám podařilo společně s Alkohol.cz a La CASA de la HAVANA vieja výjimečnou akci. Do Česka přijal naše pozvání zakladatel výjimečné rumové společnosti 1423.dk z Dánska a fanoušek jamajských rumů Joshua Singh. Jeho společnost stojí za populárním rumovým kalendářem, sladší řadou Compaňero, ale i za skvělými limitkami S.B.S. Na akci jsme pozvali zásadní […]

Číst dále
   

Vlajková loď Dos Maderas: Dos Maderas Luxus Doble Crianza

Na dnešek jsem si připravil můj oblíbený rum. Obecně rumy Dos Maderas mám rád, protože dokáží být velmi vyladěné, kombinují sladkost a sílu. Zároveň jejich cena odpovídá kvalitě, což nemohu zatím říci o vlajkových lodích Diplomatico a A. H. Riise ačkoliv mi také velmi chutnají. ale vraťme se k Dos Maderas Luxus.

Číst dále
   

Rammstein, 12 letý drsný rum

Poté co Rammstein nechal vyrobit růžové víno, tequilu a vodku se svým jménem, tak přichází na trh konečně i RUM. Tento Rammstein rum je skvělým mixem (blend) rumů z Jamaiky, Trinidada a Guyany. Míchá i 2 způsoby destilace a to Pot Still a klasické kolony (column still) a poté nechává rum zrát 12 let v sudech […]

Číst dále