Thajsko

Thajsko je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok, země leží na poloostrově Zadní Indie.

Ačkoli je pravda, že rum je spontánně spojován s Karibikem a Latinskou Amerikou, asijská produkce, konkrétně produkce v Thajsku, kde je mnoho palíren rumu, není zdaleka zanedbatelná.
V Thajsku sídlí řada velkých lihovarnických skupin, jako jsou ThaiBev, Pernod Ricard a Diageo, což dokazuje význam thajského trhu ve světě lihovin.

V Thajsku se “rum” vyrábí ze zbytků cukru a rýže. Je to v Thajsku hojně konzumovaný alkohol, ale lidé mají tendenci si ho plést s whisky. Z tohoto důvodu thajská vláda, konkrétně ministerstvo pro průmyslové normy, pracuje na “specifikaci”, která by jasně definovala druhy alkoholických nápojů v zemi.

Hlavními značkami thajského rumu jsou Lamai, Mekong (v současnosti vedoucí značka lihovin v Thajsku), luxusní Phraya, SangSom, jakož i dvě z hlediska vyráběného množství menší značky, které však vyrábějí vysoce kvalitní rum z čisté třtinové šťávy: Chalong Bay a Issan.