Cane Island

Značka Cane Island nabízí rumy z nejikoničtějších rumových zemí: Barbadosu, Kuby, Jamajky, Dominikánské republiky, Trinidadu, Guadeloupe, Belize a Nikaraguy. Jistou zajímavostí však je, že mimo tyto vyhlášené destinace má značka Cane Island ve své nabídce i rum z Austrálie.

Rumy jsou buď tzv. Single Island Blend, kdy pochází z různých destilerek v rámci jednoho ostrova, nebo tzv. Single Estate Rums, což jsou rumy vyrobené v jedné destilerce.

Všechny rumy Cane Island zrají několik let v dřevěných sudech. Díky vysoké teplotě v karibské oblasti je proces zrání třikrát intenzivnější, než kdyby rum zrál v chladnějších oblastech. Tato vyšší intenzita je vysvětlována výraznější interakcí mezi rumem a dřevem díky vyšší teplotě.

Nakupte si rumy Cane Island!

Recenze Cane Island Barbados 8Y    

Recenze Cane Island Barbados 8Y

Původ rumu Historie Na ostrov Barbados Portugalci narazili v roce 1536 a zjistili, že je opuštěný. Ačkoli se zde neusadili, pojmenovali ostrov „Los Barbados“, což znamená „vousatí“. Celý ostrov byl totiž pokryt zvláštním druhem fíkusu (Bearded Fig Tree), který připomínal vousy. Když kapitán John Powell náhodou připlul v roce 1625 do Holetownu ve farnosti St. James […]

Číst dále
Cane Island Single Estate Australia – (5. rum rumového kalendáře 1423 2022 a 7. rum rumového kalendáře 2020)    

Cane Island Single Estate Australia – (5. rum rumového kalendáře 1423 2022 a 7. rum rumového kalendáře 2020)

Pátým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum z Austrálie. Cane Island Australia je čtyřletý rum v síle 43 %. Poslední dobou mne rumy z Austrálie moc baví, ať je to S. B. S., Beenleigh či cokoliv jiného. Také na Cane Island, který znám jako velmi příjemný pitelný rum, v australské verzi se […]

Číst dále