Včera jsem navštívil jednu z pravidelných degustací, které opakovaně v Chrudimi pořádá Leoš Korbel, známý rumový zahradník vystupující pod značkou Ron de Garden. Celá akce probíhala v známé chrudimské kavárně Atrium.

Leoš Korbel, Ron de Garden
Leoš Korbel, Ron de Garden

Místo degustace

Kavárna je malé, komorní prostředí s hezkým vybavením a milou obsluhou, kterou najdete hned u náměstí v Chrudimi. Hned po příchodu Leoš každého osobně přivítal a čekal nás již stoleček s toustovým chlebem, kachní paštikou, rozinkami, kokosem a sušeným ibiškem. Samozřejmě nechyběla karafa s vodou a citrónem.

Co bych určitě zmínil je designově skvěle vyladěné piano, a celkově výzdoba rumové degustace. Vypadalo to opravdu velmi příjemně:

Rumová degustace

Na obrázku může být: text
Letáček na degustaci

Leoš měl příjemný projev, který zaujal a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o degustování samém, rumech Plantation (i trošku té kritiky). Bylo překvapením, že hodně lidí (byť většina z nich byla spíše rumových začátečníků) ocenila i složitější rumy, (třeba u OFTD jsem to nečekal). Prošli jsme 6 Plantation rumů s 15 minutovou pauzou, celá degustace trvala cca 2 hodiny. Na degustaci bylo necelých 30 lidí.

Co jsme degustovali, můžete vidět níže:

Komu to nestačilo, mohl si dát na baru (spíše sladší rumy – nejsušší bylo Pacto Navio) další rumy nebo cokoliv dalšího.

Závěr

Líbila se mi prostor a forma? Ano. Líbila se mi samotná degustace? Ano. Je poměr ceny a vybraných rumů adekvátní? Ano. Doporučil bych degustaci ostatním a zvažuji další návštěvu? Určitě ano 🙂

Publikováno: 19. října 2019 Aktualizováno: 20. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články