Plantation Rum

Plantation Rum je značka, která vyrostla kolem Alexandra Gabriele, který v roce 1989 zachránil jednu z nejstarších likérek ve francouzském regionu Cognac – Maison Ferrand. V 90. letech rozšířil Alexander své působení do Karibiku, kde chtěl najít ty nejlepší rumy v regionu, což se mu zadařilo – dokázal navázat obchodní vztahy s nejlepšími lokálními výrobci rumů, které udržje dodnes. Jeho snažení vyvrcholilo v roce 2012, kdy Alexander obdržel ocenění „Master Blender“, vyhrál prestižní GOLDEN BARREL AWARD a byl jmenován „Distiller of the Year“.

V současnosti se zaměřuje na tři druhy alkoholických nápojů: koňaky, giny a rumy.

U rumů si značka Plantation Rum zakládá zejména na takzvaných „Grands Terroirs“. Každý rum z této kolekce reprezentuje rumovou zemi z Karibiku a Latinské Ameriky.

Rumy značky Plantation Rum zrají v sudech z americkho po bourbonu nejprve v tropickém prostředí Karibiku a Latinské Ameriky, později ještě dozrává ve Francii, zde pro změnu v sudech z francouzského dubu, ve kterých byl původně koňak.

Nakupte si rumy Plantation Rum!

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Degustace rumů Plantation od Ron de Garden

Přečíst článek
   

Recenze Plantation Original Dark

Původ rumu Jedná se o blend dvou rumů z Jamajky a Barbadosu. Jejich výroba je vcelku dost odlišná. Na Barbadosu trvá proces kvašení 72 hodin a následná destilace probíhá metodami Twin Column and Pot Still. Tento rum je starý 1-3 roky. Druhý rum z Jamajky kvasí po dobu 2 týdnů. Následně je destilován pouze metodou […]

Číst dále
   

Rumová degustace na firemním večírku

Včera jsem prováděl řízenou rumovou degustaci na společném firemním večírku firem AW-dev, SEOloger a GetFound. Protože účastníci měli zájem o seznam rumů, níže jsem jejich seznam s odkazy sepsal.

Číst dále