Hodnocení

80 %
Lokalita
Chutě Aromatické
Síla

Letos poprvé má i klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A na 22. startovní pozici jejich epesního výběru je nezávislý plnič CDI (Compagnie Des Indes) a to zrovna s rumem z Martiniku.

Jedná se o 13 letý agricole rum z destilérie Dillon z Martiniku v síle 44 %, destilovaný v měděných kolonách. Všechny lahve 13leté série Compagnie des Indes z Martiniku pocházejí z jediného sudu, MA56, který zraje 4 roky na místě, pak 9 let v Evropě. Stejně jako všechny rumy značky, ani tento rum nebyl před lahvováním v říjnu 2015 filtrován.

Rum voní ovocně a elegantně s tóny tropických květin a v chuti je to typický agricole, květinový a zralé tropické ovoce atrošku dřeva. Bylo vydáno 298 lahví. Nejčastěji seženete (v zahraničí) za cenu okolo 2 500 Kč a na Rum-X aplikaci má hodnocení 75 ze 100.

Info o rumu

Výrobce Compagnie des Indes
Typ Agricole
Typ výroby Column still, Šťáva
Chutě Aromatické
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře, Krabice
Staření a stáří 13y
Lokalita
Rumový kalendář Rum Friendly Club 2022
Publikováno: 22. prosince 2022 Aktualizováno: 22. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články