Letos poprvé má i klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A na 22. startovní pozici jejich epesního výběru je nezávislý plnič CDI (Compagnie Des Indes) a to zrovna s rumem z Martiniku.

Jedná se o 13 letý agricole rum z destilérie Dillon z Martiniku v síle 44 %, destilovaný v měděných kolonách. Všechny lahve 13leté série Compagnie des Indes z Martiniku pocházejí z jediného sudu, MA56, který zraje 4 roky na místě, pak 9 let v Evropě. Stejně jako všechny rumy značky, ani tento rum nebyl před lahvováním v říjnu 2015 filtrován.
Rum voní ovocně a elegantně s tóny tropických květin a v chuti je to typický agricole, květinový a zralé tropické ovoce atrošku dřeva. Bylo vydáno 298 lahví. Nejčastěji seženete (v zahraničí) za cenu okolo 2 500 Kč a na Rum-X aplikaci má hodnocení 75 ze 100.