Flying Dutchman RUM 3 Premium Dark Rum – 9. rum rumového kalendáře

Flying Dutchman je tříletý rum vyráběný z fermentované třtinové melasy zrál v amerických dubových sudech a sudech po sherry Oloroso a Pedro Ximénez. Hodně zvláštní je, že i když má jen 3 roky, že je označován jako prémiový. Kvůli ceně to také nebude. Není obvyklé takhle levné a mladé rumy označovat za prémiové. Možná, kvůli názvu, která se odkazuje na tajemnou loď duchů z námořnických legend :-).

Chuť rumu Flying Dutchman

Oficiálně deklarovaná chuť je plná lékořice a kořením, švestkami, ovocným kompotem a vanilkou. Později se přidává sušené ovoce a pomeranče. 

Moje pocity, jsou malinko jiné. Znáte kolik lidí, tolik chutí. Takže … ve vůni cítím hodně lihovost a příliš jsme konkrétní vůni necítil. V chutí zase probleskne určitá hořkost, ale ze je zakončena jemností do sladka.  Na to jak je tenhle rum mladý, mě docela chutnal. Sice jeho mládí je v chuti cítit, ale rozhodně neuráží.

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Rum je velmi levný, můžete si ho koupit již za 669 Kč


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Flying Dutchman RUM 3 Premium Dark Rum – 9. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *