Flying Dutchman je tříletý rum vyráběný z fermentované třtinové melasy zrál v amerických dubových sudech a sudech po sherry Oloroso a Pedro Ximénez. Hodně zvláštní je, že i když má jen 3 roky, že je označován jako prémiový. Kvůli ceně to také nebude. Není obvyklé takhle levné a mladé rumy označovat za prémiové. Možná, kvůli názvu, která se odkazuje na tajemnou loď duchů z námořnických legend :-).

Chuť rumu Flying Dutchman

Oficiálně deklarovaná chuť je plná lékořice a kořením, švestkami, ovocným kompotem a vanilkou. Později se přidává sušené ovoce a pomeranče. 

Moje pocity, jsou malinko jiné. Znáte kolik lidí, tolik chutí. Takže … ve vůni cítím hodně lihovost a příliš jsme konkrétní vůni necítil. V chutí zase probleskne určitá hořkost, ale ze je zakončena jemností do sladka.  Na to jak je tenhle rum mladý, mě docela chutnal. Sice jeho mládí je v chuti cítit, ale rozhodně neuráží.

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Rum je velmi levný, můžete si ho koupit již za 669 Kč

Publikováno: 9. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. […] 9. den – mladý a nadějný Flying Dutchman […]

  2. […] 9. den – mladý a nadějný Flying Dutchman […]