Nový Rumový adventní kalendář – 24 days of rum od 1423 (2018)

Adventní rumový kalendář 2018

Už je to tu zas! Nový rumový adventní kalendář se začal prodávat. Skvělý předvánoční dárek pro rumové nadšence i fajnšmekry. Dokonalá alternativa pro ty, kteří z dětských adventních kalendářů nikdy nevyrostli. Loni prodával rumový adventní kalendář e-shop Alkohol.cz. Od loňského října do 19. listopadu 2017 jich vyprodal 1 000 kusů. Za baťovských 1 999 Kč i s DPH to je skvělý dárek pro každého milovníka rumů. Letos spustil výprodej dříve a má jich na skladě zatím okolo 200 kusů. Takže bych rozhodně neváhal.

Rumový adventní kalendář 2018

Za výběrem stojí profíci ze skupiny 1423 a vybrali opět 24 kousků, které mám nyní doma a čekám na 1. prosince, abych mohl ochutnávat. 
Joshua Singer, který stojí za koncepcí tohoto kalendáře, jej nazývá dvacetičtyřdenní „školou rumu“.

První rumový kalendář pod názvem 24 Days of Rum byl připraven v roce 2015. Bylo připraveno 3 000 kusů a všechny byly do týdne vyprodány. Od toho roku se tato situace pravidelně opakuje i když se náklad stále zvyšuje. Ale protože ještě, sakra, není 1. prosince, tak vám zatím můžu ukázat jen fotky neotevřeného rumového kalendáře.

Krom 24 degustačních lahviček obdržíte i „tasting notes„. Útlou knížečku kam si můžete psát své postřehy z jednotlivých rumů. Součástí balení je i degustační sklenička.

Degustační sklenička z rumového kalendáře 2018
Degustační sklenička z rumového kalendáře 2018

Mít na 24 dní každý den degustační trošku rumu je skvělý nápad. Rumy vám vybírá někdo kdo nezná váš vkus a tak budete ochutnávat rumy, které neznáte a můžete objevit úžasné kousky (které byste třeba nepochutnali). Od kterých si pak můžete koupit celou láhev. Já to loni udělal.

Rumový kalendář jako dárek

Rumový kalendář je skvělý dárek pro každého kdo má narozeniny nebo slaví cokoliv do konce listopadu. Ocení ho jak rumoví profíci i nadšení amatéři jako já.

Rumový kalendář je skvěle vypadající dárková papírová krabička s 25 perforovanými okýnky uvnitř jak jste zvyklí u běžného adventního kalendáře.

The True Spirit of Rum - 24 days of rum

24 okýnek obsahuje malý vzorek (20ml) třtinového rumu pro každý den od 1. prosince až po štědrý den. Každý prosinocvý den, máte možnost zažít nový rumový okamžik. Každá miniaturka má jednoduchou etiketu a položku v tasting notes uvádějící název, procento alkoholu a zemi původu.

Můžete ochutnat jak sladký, jemné, hořké tak suché od obsahu alkoholu 38% až po 65%. Poznávat budete rumy z 24 zemí celého světa a nejen z Karibiku – jako jsou Panama, Kostarika, Barbados, Dominikánská republika, Jamajka, Trinidad, ale i Indie a mnoha jiných zemí.

Ochutnejte adventní rumový kalendář 2018 u Alkohol.cz

Tipy ke konzumaci rumového kalendáře:

  • strašně blbě se vyndávají, jiný fígl než vyklepávání (a posléze vytrhávání) podle mě nefunguje :-),
  • je to opravdu degustační množství, každá „láhev“ má 20 ml, což je o něco méně něž malý panák.

Jaký byl loňský adventní rumový kalendář?

Nechcete si kupovat zajíce v pytli? Přečtěte si mých loňských 24 dní s adventním rumovým kalendářem. Díky tomu jsem si jistý, že agricole rumy nebo jakékoliv nahořklé mi dělají problém, ale zase nemám problém se silnými rumy. Ano, některé rumy jsem loni nedopil a od jiných bych zase vypil celou láhev.

TLDR: Pojďme si tedy projít ty nejlepší podle mne za rok 2017:

Co je letos nového?

Není toho příliš, nový font, design balení je plus/mínus stejný. Zcela nové jsou unikátní etikety i brožurka tasting notes, jak vidíte na fotografiích.

COMPETITION TIME!🎁We are glad to introduce you to the new design for 24 Days of Rum – The Original Advent Calendar…

Zveřejnil(a) 24 days of Rum dne Pátek 22. červen 2018

Samozřejmě i letos budu degustovat a budu to dokumentovat zde, na RumRocku. Sledujte proto tento web i jeho Facebook stránku nebo naší diskusní skupinu, aby vám nic neuniklo.

Ale teď už vás nebudu zdržovat a šup na nákup rumového kalenáře, než vám ho někdo vykoupí před nosem.

Pavel z RumRocku

Jmenuji se Pavel Ungr, dělám SEO pro Alkohol.cz a miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Ochutnávám je, zkoumám je. Fotím je na svůj Rumstagram a pak o tom píšu.

5 komentářů u „Nový Rumový adventní kalendář – 24 days of rum od 1423 (2018)

  1. Diky za blog, mel jsem tu cest degustovat take a tak bylo super srovnavat nazor odbornejsi verejnosti s tim mym. Musim rict ze jsme se skoro vzdy sesli na stejnem nazoru, jsem taky spise na sladke. Jezisek nastesti nadelil ctyri lahvinky osvedcene kladiky, takze muzu pokracovat az do jara. Diky za zajimave informace ke kazdemu rumu, super napad.

    1. Jsem rád, že se to líbí. A společný vkus na rumy potěší. Teď chci postupně psát o rumech co se ke mě dostanou. Ale asi už to nedám ve frekvenci jeden článek za den 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *