Matugga Golden – 13. rum rumového kalendáře

Matuga je první britský rum v rumovém kalendáři. Britové si zavzpomínali na zašlou slávu s okupační koloniální politiky a manželský pár z Anglie vyrábí rum, který ale pochází z Jižní Afriky – Ugandy.

Rum voní lahodně po ovoci a květinách a bohužel si tu chuť neudrží. Ten dojezd je chuťově nepříjemný. Přezrálé, rozkvašené ovoce, které není ani zralé ani poctivě zkvašené, nedejbohům ani vypálené. Tedy nechutnal mi i když oficiální zdroje tvrdí:

Ve vůni téhle lahůdky dominuje kandované ovoce, zatímco na patře hrají sladké karamelky a pikantní sečuánský pepř. V dozvuku se projevují vanilka a jahody.

Alkohol.cz

Koupit se v Česku již dá od 999 Kč. Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

2 komentáře u „Matugga Golden – 13. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *