Poprvé v rumovém kalendáři 2018 jsme se dostali na jih Spojených států. Dnes ochutnáváme z mladé destilérky (vznikla v roce 1995) z New Orleans v Louisianě. Rum zrál 3 – 7 let v dubových sudech po bourbounu a whiskey napříč Tennessee a Kentucky a to tak, že sudy údajně byly ještě vlhké … po bourbounu a whiskey.

Old New Orleans Amber Louisiana Rum

Chuť rumu Old New Orleans Amber Louisiana

Tato destilérka se specializuje na jednu z nejsladších a údajně chuťově nejbohatších cukrových třtin na světě. 40 % rum destilují buď ze šťávy z cukrové třtiny nebo/a melasy (dle aktuální dostupnosti). Já se nemůžu rozhodnout, jestli tenhle rum hůř voní nebo chutná. Chutě se sice střídají, ale spíše od horší k ještě horší. Jakoby tam bylo nahnilé ovoce. Rumratings.com hodnotí tento rum 6.1 z 10. Já bych dal mnohem méně. Tento rum rozhodně nedoporučuji.

Výsledkem je vůně máslových karamelek, která se postupně rozvíjí do tónů benzínu, sušenek, nezpracované třtiny a bambusu. Na patře je hutný, s tóny medu, trávy, karamelu a vanilkových sušenek. Má střední tělo a dlouhý, sladký závěr.Alkohol.cz

Ocenění

  • Silver Medal 2008 Ministry of Rum Tasting Competition
  • Silver Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition

Tento rum se u nás zatím nedá koupit, ale můžete ho alespoň ohodnotit na Alkohol.cz:

Hodnoťte vůni, chuť, závěr i celkové hodnocení na Alkohol.cz
Hodnoťte vůni, chuť, závěr i celkové hodnocení na Alkohol.cz

Info o rumu

Výrobce 1423
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Lokalita
Publikováno: 21. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] 21. den – vskutku nedobrý Old New Orleans Amber […]