Old New Orleans Amber Louisiana Rum – 21. rum rumového kalendáře

Poprvé v rumovém kalendáři 2018 jsme se dostali na jih Spojených států. Dnes ochutnáváme z mladé destilérky (vznikla v roce 1995) z New Orleans v Louisianě. Rum zrál 3 – 7 let v dubových sudech po bourbounu a whiskey napříč Tennessee a Kentucky a to tak, že sudy údajně byly ještě vlhké … po bourbounu a whiskey.

Old New Orleans Amber Louisiana Rum

Chuť rumu Old New Orleans Amber Louisiana

Tato destilérka se specializuje na jednu z nejsladších a údajně chuťově nejbohatších cukrových třtin na světě. 40 % rum destilují buď ze šťávy z cukrové třtiny nebo/a melasy (dle aktuální dostupnosti). Já se nemůžu rozhodnout, jestli tenhle rum hůř voní nebo chutná. Chutě se sice střídají, ale spíše od horší k ještě horší. Jakoby tam bylo nahnilé ovoce. Rumratings.com hodnotí tento rum 6.1 z 10. Já bych dal mnohem méně. Tento rum rozhodně nedoporučuji.

Výsledkem je vůně máslových karamelek, která se postupně rozvíjí do tónů benzínu, sušenek, nezpracované třtiny a bambusu. Na patře je hutný, s tóny medu, trávy, karamelu a vanilkových sušenek. Má střední tělo a dlouhý, sladký závěr.

Alkohol.cz

Ocenění

  • Silver Medal 2008 Ministry of Rum Tasting Competition
  • Silver Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition

Tento rum se u nás zatím nedá koupit, ale můžete ho alespoň ohodnotit na Alkohol.cz:


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Old New Orleans Amber Louisiana Rum – 21. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *