Podzimní čas, plný mlh, sychravého počasí a tmavých dnů nás často obrazí k potřebě pohodových večerů a sladké chutě tomu napomáhají. Možná i proto značka Arcane, známá spíše rumovějšími produkty, přichází s lahvemi, které nenesu označení rum, ale Arcana Arrangé s ovocem a kořením v rumu z Mauritia.

Sladké rumové nápoje, se kterými bych vás rád seznámil, nejsou v ČR snadno k sehnání, je to zjevně taková novinka, že je Arcane nemá ani na svém webu, a v ČR je najdete jen na e-shopu My Drinks.

Původ rumu

Dle smokers-corner.de je vyrobený metodou solera, ale přiznávám, že se mi to nezdá, přijde mi to jako hodně mladý (možná i nestařený) bílý rum, ale více informací bohužel nemám 🙁

O co tedy jde? Arcane vzal 40 % rum z Mauritia, do které strčil různé aromatické a tropické ovoce a koření a jejich spojením a vzájemným dozráváním vznikl elixír Arcane Arrangé s příchutí banánů, vanilky a ananasu, který jemně dobarvili (alespoň dle homeofmalts.com) a máme tu výsledek. Velmi voňavý rumový elixír s chutí vanilky, ananasu a nebo banánu. ideálně na podzimní a předvánoční večery s vůni ovoce a osvětlený svíčkami pro pohodovou atmosféru

Jak pít Arcane Arrangé?

Tenhle rum se doporučuje pít jako aperitiv nebo digestiv a samozřejmě na ledu. To mohu jen podpořit a doporučit, protože je opravdu hodně sladký. Zjistili jsme, že když ho zjemníte smetanou a podáváte na ledu, je to opravdu příjemné. Ač nejsem barman, myslím že na míchání a obohacení jiných nápojů bude bez diskuse skvělý.

Závěr

Vůně i chuť je opravdu intenzivní. Tento elixír bude 100 % chutnat fanouškům elixírů a sladkých rumů jako je Don Papa nebo A. H. Riise. Říká se, že to jako dárek ocení ženy, manželky, maminky a babičky.

Naopak to není nic pro fanoušky autentických rumů z Jamajky, Sv. Lucie nebo Barbadosu.

Cena

Jak už jsem zmínil, v česku jsem ho našel jen na MyDrinks.cz za cenu 649 – 699 Kč za láhev (vanilkový je z nějakého důvodu dražší).

Info o rumu

Výrobce Arcane
Typ Rumové elixíry - likéry
Chutě Sladké
Označení Elixír
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Lokalita
Láhev k recenzi dodal
Tomáš Čmolík, MyDrinks.cz
Publikováno: 8. listopadu 2020 Aktualizováno: 8. listopadu 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články