Hodnocení

84 %
Lokalita ,
Chutě Jemné, Sladké
Síla

Původ rumu

Karibské ostrovy, Španělsko. Za výrobou tohoto rumu stojí firma Bodegas Suau, která je známá především výrobou brandy a likérů. V polovině 19. století se španělská loď „El Mallorquín“ plavila po moři pod vedením dobrodruha Don Juana Suau Bennasara. Za vznikem značky Bodegas Suau stála zejména jeho vášeň pro putování po karibských zemích, ale také láska k mallorské ženě. Tato firma následně začala produkovat vcelku rozsáhlou likérovou nabídku a neustále se snažila rok co rok inovovat a přidávat další nápoje. Ve Bodegas Suau však chtěli vytvořit i nějaký prémiový nápoj vyšší kvality a díky tomu vzniká nový rum Jungla. Za tímto rumem stojí Maestro Ronero Juan Alberto Álvarez, který je známým kubánským rumovým mistrem. Mimo jiné je i tvůrcem rumů Relicario. U rumu Ron Jungla jde především o spojení chutí Karibiku a Španělska. Prémiový rum nejdříve zraje v dubových sudech v Karibiku a následně je odeslán na španělský ostrov Mallorca (vinařství Mallorca). Zde dozrává v sudech po slavné brandy Bodega Suau. Bohužel jsem nikde nedohledal, kolik let rum zraje.

Vůně

Je příjemně nasládlá a jemná. V základu cítím med a dřevo, které doplňuje aroma vanilky a ořechů. V pozadí lze rozeznat decentně i závan kokosu a marcipánu. Vůně je příjemně intenzivní, ale neštípe v nose.

Chuť

První doušek vzhledem k vůni maličko překvapí. Chuť se nezdá již tolik sladká, dominuje dřevo a k němu lehce karamel. Na patře cítím takový čokoládový nádech, až jakoby do kávy. Do popředí se pak dere i aroma vanilky s ořechy a na patře zůstává sladkost tropického ovoce s kokosem. Chuť je opravdu příjemně jemná. Závěr je středně dlouhý a zdá se takový nasládlý. Cítit jde opět především dřevo, vanilku a čokoládu. Rum obsahuje 40% alkoholu. Obsah cukru jsem bohužel nikde nedohledal, ovšem Maestro Ronero Juan Alberto Álvarez je jeden z těch, kteří umělá aditiva odsuzují. Tedy domnívám se, že rum uměle doslazovaný není. Pokud náhodou ano, nebude to určitě žádné velké množství.

Láhev

Pěkná, oblá, vysoká s masivním dnem. Líbí se mi přírodní dřevěný uzávěr. Co se týče popisků a etikety, nejde o žádné složitosti. Název a lehký popis rumu, uprostřed dominantní obrázek Slona, vše v bílé barvě. Láhev je dodávána v pěkné tubě ve stejném designu, jako láhev.

Cena

U nás pořídíte tuto láhev do 1000,- Kč.

Závěr

Tento rum mi vcelku připomíná všemi oblíbený Plantation XO. Je zajímavou kombinací dřeva, tropického ovoce, kokosu a čokolády. Není však vůbec přeslazený. Pije se opravdu dobře. Navíc má vcelku pěkné balení, které určitě zaujme. Za mě velice povedený rum v dané cenové kategorii, který není tolik známý.

Info o rumu

Výrobce Ron Jungla (Bodegas Suau)
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still
Chutě Jemné, Sladké
Lokalita ,
Publikováno: 9. dubna 2020 Aktualizováno: 9. dubna 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Jiří Naller Jsem fotograf a milovník rumů. Jsem zakladatel rumové skupiny Rum a vše kolem něj. Rád experimentuji a snažím se vnášet do fotografií (nejen rumů) netradiční prvky a originální pojetí.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články