Rumy z Karibiku

Pokud je nějaká oblast domovem rumu, tak je to Karibik. Karibik je oblast na jihu Severní Ameriky. Je tvořen ostrovy v Karibském moři a pobřežím Střední a Jižní Ameriky, které je tímto mořem omývané.

Karibik, který je plný pláží s tropickým ovocem, má také množství destilérií a karibské rumy patří k nejlepším na světe.

Každý karibský rum je jedinečný, protože každý ostrov nabízí trochu jiné podmínky a každá značka má svůj styl. Na španělsky hovořících ostrovech jako je Puerto Rico nebo Kuba, se často vyrábějí jemnější rumy. Anglicky mluvící ostrovy, jako Jamajka, Barbados a Trinidad a Tobago, jsou známé tmavými rumy. Francouzské ostrovy (jako třeba Martinik) dělají častěji „rhum agricole“ (za mě trochu fuj) a používají šťávu z cukrové třtiny místo melasy.

Na RumRocku může najít karibské rumy z ostrovů BarbadosDominikánská republika, Jamajka, Kuba nebo Trinidad.

 

   

Rezenze: Skull Bay Rum Spiced je levný, sladký a chutný, zkuste ho!

U tohodle rumu jsme zkusili experiment. Zrecenzovali jsme ho oba stávající autoři RumRocku. Jirka Naller (jako první) a hned po něm Pavel Ungr. Recenze: Jiří Naller Původ rumu Nizozemsko. Rumy, použité v tomto blendu, pocházejí z Karibiku. Rumy jsou následně smíchány a macerovány s kořením (spiced rum) ve známé holandské firmě Infinity Spirit. Bohužel jsem […]

Číst dále
Nové rumy na Alkohol.cz 2018    

Nové (nejen) karibské rumy v nabídce Alkohol.cz

Asi víte, že mám rád e-shop Alkohol.cz, pečlivě sleduju jejich nabídku a drtivou většinu mé rumové zásoby nakupuju tam. No a právě na Alkohol.cz najdete právě teď nové rumy v nabídce, a pokud se na ně podíváte, tak se vám patrně budou sbíhat sliny jako mě. Takže, co najdeme v nabídce?

Číst dále
Legendario Elixir de Cuba    

Proč populární Legendario Elixir de Cuba není vlastně tak docela rum?

Tzv. Legendario je velmi populární rumový nápoj, jak ve Španělsku, na Kubě i u nás. Panuje okolo něj ale mnoho mýtů a polopravd, které bych rád objasnil. Ale ještě než se do Legendaria pustím, dovolte mi krátké uvedení do problematiky. Legendario Elixír mám rád, mám vždy nějakou láhev doma a rád si ho pravidelně dávám. […]

Číst dále
Rum "Project One - Caribbean Spirit" by Spirits of Old Man    

„Project One – Caribbean Spirit“ by Spirits of Old Man – 10. rum rumového kalendáře

Rumovou neděli jsme museli oslavit tímto nádherným kouskem. Je to vynikající rum, který bohužel u nás neseženete. Ale na německých e-shopech ho najdete bez problémů. Připravte se na sladkou a jemnou chuť s opravdu velejemnou hořkostí a chutí karamelu, kterou doťukne echt rumový závěr.

Číst dále