A máme ti další rum ze Španělska, nezdá se, že by to bylo něco ve stylu Dos Maderas nebo Sister isles, ale je to 40 % blend agricole rumů z ostrova La Palma. Rumy vyrábí už čtvrtá generace rodiny Quevado, kde se prý tajemství pěstování třtiny a výroby rumu předává přes sto let. Rum dozrává 10 let v sudech z amerického dubu a bylo ho vyrobeno 20 000 lahví.

Vůně

Vůně je jemná vanilková, ale přitom cítíme i destilát, měl bychom rozpoznat i ovoce, kakao, kokosové ořechy a kávu.

Chuť

Tóny aromatu si tento rum přenáší i do sladšího chuťového profilu, kdy začátek je jemný, pak přichází pro agricole typická hořkost až dřevitost, ale závěr je příjemně sladký a tak akorát silný/dlouhý.

Cena a dostupnost

Tento rum u nás není v prodeji. Není to můj typický šálek kávy, ale nevadí mi, ani mě neuráží.


Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423, Destilerias Aldea
Typ Agricole
Typ výroby Column still
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 18. prosince 2019 Aktualizováno: 18. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář