Dnešním článkem se patrně dotknu ortodoxních znalců a pijáků rumu a zase potěším ty co mají rádi sladké, sladší a nejsladší rumy. Fandové tzv. tlamolepů budou hýkat nadšením. Blíží se vánoce a s nimi i doba popíjení vaječňáků. Ten vždy obsahoval neslavný český produkt – tuzemák. Pojďme tento vánoční zvyk posunout někam jinam, výše – na rumovější úroveň.

O rumovém likéru A. H. Riise

Rumový likér je založen na XO rumu od značky A. H. Riise, dánské značky pro silně doslazované karibské rumy z Panenských ostrovů. A. H. Riise je luxusním zástupcem sladkých a aromatických rumů. Tento rum je směsí XO rumu s čerstvou smetanou, vanilkou, karamelem, kakaem a dochucovaný třtinovým cukrem.

Chuť rumového likéru A. H Riise

Všechny dříve zmíněné ingredience vytváří likér s nezaměnitelnou smetanovou chutí s vanilkou a pomerančem v případě smetanového likéru a slaného karamelu v případě Salted Caramel. Závěr chutí je jemně krémový. Tak jak znáte třeba z Baileys.

A. H. Riise má v nabídce jak tento smetanový likér, tak i druhou verzi se slaným karamelem. Miluji obě dvě, takže musím doporučit obě.

Hezké rumové vánoce!

Info o rumu

Výrobce A. H. Riise
Typ Rumové smetanové likéry
Chutě Jemné, Sladké
Lokalita
Publikováno: 22. prosince 2019 Aktualizováno: 12. listopadu 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články