Rumové pití místo vaječňáku na vánoce? A.H. Riise Cream Liqueur

Dnešním článkem se patrně dotknu ortodoxních znalců a pijáků rumu a zase potěším ty co mají rádi sladké, sladší a nejsladší rumy. Fandové tzv. tlamolepů budou hýkat nadšením. Blíží se vánoce a s nimi i doba popíjení vaječňáků. Ten vždy obsahoval český produkt z brambor – tuzemák. Pojďme toto vánoční posunout někam jinam – na rumovější úroveň.

O rumovém likéru A. H. Riise

Rumový likér je založen na XO rumu od značky A. H. Riise, dánské značky pro karibské rumy z Panenských ostrovů. A. H. Riise je luxusním zástupcem sladkých a aromatických rumů. Tento rum je směsí XO rumu s čerstvou smetanou, vanilkou, karamelem, kakaem a dochucovaný pravým třtinovým cukrem.

Chuť rumového likéru A. H Riise

Všechny dříve zmíněné ingredience vytváří likér s nezaměnitelnou smetanovou chutí vanilky a pomeranče. Závěr chutí je jemně krémový. Tak jak znáte třeba z Baileys.

A. H. Riise má v nabídce jak tento smetanový likér, tak i druhou verzi se slaným karamelem. Miluji obě dvě, takže musím doporučit obě.

Hezké rumové vánoce!

Tento úžasný rumový likér si můžete koupit za skvělou cenu a to od 388 Kč.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *