Německo

Německo neleží v zeměpisných šířkách, které by byly vhodné pro pěstování cukrové třtiny. Přesto však lze na trhu najít německé rumy, ikdyž cukrová třtina bude pochopitelně pocházet z jiných končin.

Německý rum má však jistou historii. V 18. století byl rum dokonce klíčový pro oblast Flensburg ležící blízko Hamburgu. Rum Verschnitt byl levný alkohol vzniklý smícháním 95% lokálně vyrobeným ethanolem doplněným o rumové silice, které byly do Německa dováženy převážně z Jamajky (jamajské rumy byly pověstné svou silou, a tak byly zřejmě ideální pro takovéto míchání). Dodnes přežilo pár podniků stále produkujících Verschnitt rumy.

Nicméně v posledním desetiletí se v Německu rozmohla skutečná výroba rumů, nikoli jen jejich dovážení a míchání s ethanolem. Používáná je převážně cukrová třtina ze Střední a Jižní Ameriky. Já jsem zatím ochutnal Neptun’s RHUM a rum z dílny Oldman Spirits Gmbh. Nicméně z Německa pochází řada dalších rumů jako Butterbird, Grasbrook, Don Ruffin, Revolte a další.

Neptun’s Rhum – 17. rum rumového kalendáře 2018    

Neptun’s Rhum – 17. rum rumového kalendáře 2018

Neptun’s rum má moc hezkou etiketu a i příběh. Jeho název je odkazem na loď Neptunus, která v roce 1755 byla první lodí, která s rumem na palubě připlula do flensburského přístavu. Zajímavostí je, že Flensburg je místem, kde rum vyrábí, a ten leží v Německu. A Německo není úplně obvyklým místem výroby rumu.

Číst dále