Oldman Spirits Gmbh

Německá společnost Oldman Spirits se zrodila v roce 2013, kdy skupina přátel vychutnávala exkluzivní rum a filozofovali o jeho výrobě a míchání různých variant a tvorbě nových rumů. Slovo dalo slovo a pustili se do toho. Značka Oldman Spirits byla na světě.

Přiznali si, že destilovat rum není nic pro ně, a že raději uplatní svůj vkus pro chuť získaný při vytváření směsí koření při míchání nových variant rumů.

V roce 2014 tak spatřil světlo světa jejich první rum – Project One, smíchaný ze 3 karibských rumů a obohacený o aroma kokosových ořechů. Druhý rum – Project Two na sebe nenechal dlouho čekat a později v roce 2014 posbíral ocenění za nejlepší rum ve své třídě na italském rumovém festivalu.

Při tvorbě čtvrtého rumu Project Four v roce 2015 zahrnuli do vývoje rumové znalce, kterým poslali 3 vzorky rumových variant. A ze zpětné vazby těchto znalců usoudili, která z těch tří variant se nakonec stane čtvrtým rumem značky Oldman Spirits. Že byl jejich postup správný potvrzuje vícě než 25 medailí a ocenění, které tento rum získal.

Old Man Spirits No. 3 – 7. rum rumového kalendáře 2021 od 1423.dk    

Old Man Spirits No. 3 – 7. rum rumového kalendáře 2021 od 1423.dk

K tomuhle rumu mám příběh. V předchozích kalendářích (2017) jsem tento sladký rum objevil a zamiloval jsem se do něj. Míra Stříška mi ho pak přivez z Německa. No a mezitím, jsem jel na Jamajku a tento typ rumů jsem přestal pít. Takže dnes to je hezký návrat do minulosti.

Číst dále
“Project One – Caribbean Spirit” by Spirits of Old Man – 10. rum rumového kalendáře    

“Project One – Caribbean Spirit” by Spirits of Old Man – 10. rum rumového kalendáře

Rumovou neděli jsme museli oslavit tímto nádherným kouskem. Je to vynikající rum, který bohužel u nás neseženete. Ale na německých e-shopech ho najdete bez problémů. Připravte se na sladkou a jemnou chuť s opravdu velejemnou hořkostí a chutí karamelu, kterou doťukne echt rumový závěr.

Číst dále