Neptun’s Rhum – 17. rum rumového kalendáře 2018

Neptun’s rum má moc hezkou etiketu a i příběh. Jeho název je odkazem na loď Neptunus, která v roce 1755 byla první lodí, která s rumem na palubě připlula do flensburského přístavu. Zajímavostí je, že Flensburg je místem, kde rum vyrábí, a ten leží v Německu. A Německo není úplně obvyklým místem výroby rumu.

Chuť rumu Neptun’s Rhum

Protože se tento rum vyrábí ze šťávy ze šťávy kolumbijské cukrové třtiny, tomu odpovídá i chuť. Rum má 42 %, takže čekejte větší sílu a složitější chuť. Přesto všechno rum příjemně voní. Oficiální popis chutí je definován jako:

Po přivonění ucítíte hrušky, banány a citrusy s lehkým doprovodem slaných tónů. Na patře je suchý, jemný a od mírně citrusových tónů přechází k nasládlé chuti rozinek, hrušek se špetkou pikantního pepře a trochou vanilky.

Alkohol.cz

V Česku se tento rum neprodává, takže pokud chcete, můžete aspoň hodnotit tento rum přímo na stránkách Alkohol.cz:

Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Neptun’s Rhum – 17. rum rumového kalendáře 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *