Neptun’s RHUM

Německý rum Neptun’s RHUM je ručně vyráběn na severu Německa ve firmě Flensburger Spirituosen Manufaktur. Parta německých gurmánů nebyla zcela spokojena s nabídkou rumů na trhu, a tak si udělali rum vlastní. A Neptun’s RHUM není rum obyčejný. Nejen, že neobsahuje žádná umělá barviva a není obohacen o žádná aromata. Rum taktéž nevzniká smícháváním různých rumů, a navíc se jedná o agricole rum, což znamená, že narozdíl od 90 % všech rumů na trhu, které jsou vyrobeny z melasy – vedlejšího produktu zpracování cukrové třtiny, Neptun’s RHUM je vyroben ze samotné šťávy z kolumbijské cukrové třtiny.

Jméno Neptun’s RHUM je odvozeno od lodi Neptun, která byla první lodí, jež do přístavu v německém Flensburgu přivezla rum.

Nakupte si rumy Neptun's RHUM!

Neptun’s Rhum – 17. rum rumového kalendáře 2018    

Neptun’s Rhum – 17. rum rumového kalendáře 2018

Neptun’s rum má moc hezkou etiketu a i příběh. Jeho název je odkazem na loď Neptunus, která v roce 1755 byla první lodí, která s rumem na palubě připlula do flensburského přístavu. Zajímavostí je, že Flensburg je místem, kde rum vyrábí, a ten leží v Německu. A Německo není úplně obvyklým místem výroby rumu.

Číst dále