Ron Malteco 15 – 5. rum rumového kalendáře

Ron Malteco 15

Přátelé, čekání se vyplatilo. Po hořké neděli a pondělí a dnes přichází fešácký 15. letý rum z Guatemaly. A ano, chutnal mi. Sice bych neřekl, že je to nějaká mega špička, ale je to solidní rum, který neurazí.

No rum, je to v zásadě kombinace skvělých Guatemalských rumů a v aromatické vůni odborníci poznají chutě jako  jemně nasládlou skořici, vanilku a tmavou čokoládu. Prý se hodně hodí do míchaných nápojů (čemuž rozumím). Dozrává v dubových sudech ve výšce 2 500 metrů a celou láhev si můžete koupit za sympatických 655 Kč. Mě docela chutnal, takže určitě neublíží, když si ho vychutnáte také.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

2 komentáře u „Ron Malteco 15 – 5. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *