Je o mě známé, že ty francouzské rumy moc nemusím. Ale tady jsem se nechal zlákat. Francouzská Compagnie des Indes (CDI) vyhledává po světě nejlepší rumy a ty pak stáčí  nebo míchá tak, aby co nejlépe vypovídaly o jednotlivých oblastech Karibiku.

Dominidad Small Batch Nr. 2 pochází z roku 2000. Jedná se totiž o limitovanou edici a bylo vyrobeno pouze 936 lahví a jednu mám já 🙂  CDI vybrala tři vyzrálé rumy z Dominikánské republiky a Trinidadu. Ty smíchala a nechala je 15 let uležet v sudech po bourbonu.

Výsledný rum není žádné děťátko. 43 % a 15 let mu dává slušný říz. Docela jsem se bál, že mi nebude chutnat, ale je to opravdu milionová chuť. Výsledný mix skvěle osciluje na ostří silného rumu a svěžích chutí. Tenhle rum není jednoduchá sladkost, je to rum, který si vychutnáváte. Doporučuju na letní večery s doutníkem. A nejen na ty.

Compagnie des Indes Dominidad Small Batch Nr. 2 si můžete koupit i v Česku za necelých 1 700 Kč na Alkohol.cz. Pokud byste chtěli jiné kousky od CDIčka, zkuste celou nabídku.

Publikováno: 5. srpna 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] lahvích od CDS jsem už psal. Jsou skvělé. Neváhal bych. Sleva je okolo 100 Kč, ale láhev je to […]