Hotovo! Ron Jaguar Edicion Turrialba – 24. rum rumového kalendáře

Degustační lahvička Ron Jaguar Edicion Turrialba

Ó, dánové fakt umí. Poslední rum je opravdu něco. Velice voňavý, jemný – přesto ne slabý a násládlý a rozhodně ne slabý. Tuhle láhev chcete mít doma ve svém domácím baru. Vrrrrau, tak řve Jaguár z Costa Ricy!

Jedná se desetiletou směskou rumů ze Střední Ameriky z vulkanické oblasti, který zraje v sudech po bourbonu z Kentucky. Rum má velmi světlou barvu, která má připomínat jablečnou šťávu a chuťově byste měli nacházet pomeranče, vanilku a tabák, v dojezdu spíše květiny, karamel a oříšky. V Česku nesehnatelný a bohužel nekoupitelný.

A protože se jednalo o poslední degustační lahvičku, tak na stránce s adventním rumovým kalendářem najdete i moje shrnutí.

 


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Hotovo! Ron Jaguar Edicion Turrialba – 24. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *