Costa Rican Rum Company S.A.

Costa Rican Rum Company S.A. je mladá firma ze San José. Její rumy nepochází z rumových velmocí jako Venezuela, Barbados nebo Nikaragua, ale z menších a specializovaných destilerií rozmístěných mezi 1. a 9. rovnoběžkou severní šířky (blízko Ekvádoru). Symbolem této oblasti je jaguár, a také debutový rum firmy Costa Rican Rum Company nese tematické jméno Ron Jaguar.

Tropické klima a zejména velké rozdíly teplot mezi dnem a nocí zajišťují jedinečné vlastnosti rumů z Costa Rican Rum Company S.A. Dřevo, mimochodem z americkéhu dubu, totiž vlivem těchto teplotních rozdílů pracuje a rum je tím pochopitelně ovlivněn také. Výsledkem těchto interakcí mezi alkoholovými estery a dřevnými tříslovinami jsou jemné chuťové nuance rumů Costa Rican Rum Company S.A.

Hotovo! Ron Jaguar Edicion Turrialba  – 24. rum rumového kalendáře    

Hotovo! Ron Jaguar Edicion Turrialba – 24. rum rumového kalendáře

Ó, dánové fakt umí. Poslední rum je opravdu něco. Velice voňavý, jemný – přesto ne slabý a násládlý a rozhodně ne slabý. Tuhle láhev chcete mít doma ve svém domácím baru. Vrrrrau, tak řve Jaguár z Costa Ricy!

Číst dále
Ron Jaguar Edicion Poas – 15. rum rumového kalendáře    

Ron Jaguar Edicion Poas – 15. rum rumového kalendáře

Fůůůůů, tak tenhle rum má opravdu sílu jaguára. Připravte si plechová ústa dámy a pánové. Ron Jaguar Edicion Poas je rozhodně nejsilnější rum z celého kalendáře.

Číst dále