V dnešní den je jen málo věci, ze kterých je možné se radovat. Pojďme se tedy podívat na jednu z novinek, a to velmi podařený Kirk and Sweeney. Rum jsem objevil díky novinkám na Alkohol.cz a zaujal mne okamžitě svou lahví. Mám tyhle pirátský bucláky, co sednou do ruky, moc rád.

Chuť a vůně rumu Kirk and Sweeney

První věc – vůně. Kirk and Sweeney voní velmi příjemně – připravte se na vanilku a tropické ovoce a trochu i rozinky. Podobné chutě budete cítit i při požití, ale počítejte s tím, že rum je silnější. A je opravdu skvělý, na Rum ratings má 8,3 z 10 a v roce 2015 získal  „Highest Recommendation“ od F. Paul Pacult’s Spirit Journal.

Láhev má každé své číslo a je ručně napsané na lístečku – já mám 9907. Rum leží v amerických dubových sudech v Kalifornii, kde se přelévá do lahví. Jeho název pochází z dob pašování rumu po moří z Karibiku do USA, čímž právě proslula loď jménem Kirk and Sweeney, která jej před přístavem přeprodala menším lodím. Rum vám určitě doporučuju a tuto skvělou láhev si můžete koupit za necelých 1 500 Kč nebo jakýkoliv jiný (12 letý nebo 23 letý).

Info o rumu

Výrobce Kirk and Sweeney
Chutě Jemné, Silný
Barva Tmavý rum
Lokalita
Publikováno: 28. ledna 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. Tomáš Londa napsal:

    A jak si rumy vychutnáváš, Pavle? Jen ty a rum, nebo si je dáváš k nějakému filmu, s přáteli, večer na verandě… je nějaká etiketa ohledně konzumace prvotřídních rumů? Máš nějaké rumové rituály? Možná klidně i námět na článek… 🙂