Lahodný pašerácký rum Kirk and Sweeney 18y (osmnáctiletý)

Kirk and Sweeney 18y 0,7l 40%

V dnešní den je jen málo věci, ze kterých je možné se radovat. Pojďme se tedy podívat na jednu z novinek, a to velmi podařený Kirk and Sweeney. Rum jsem objevil díky novinkám na Alkohol.cz a zaujal mne okamžitě svou lahví. Mám tyhle pirátský bucláky, co sednou do ruky, moc rád.

Chuť a vůně rumu Kirk and Sweeney

První věc – vůně. Kirk and Sweeney voní velmi příjemně – připravte se na vanilku a tropické ovoce a trochu i rozinky. Podobné chutě budete cítit i při požití, ale počítejte s tím, že rum je silnější. A je opravdu skvělý, na Rum ratings má 8,3 z 10 a v roce 2015 získal  „Highest Recommendation“ od F. Paul Pacult’s Spirit Journal.

Láhev má každé své číslo a je ručně napsané na lístečku – já mám 9907. Rum leží v amerických dubových sudech v Kalifornii, kde se přelévá do lahví. Jeho název pochází z dob pašování rumu po moří z Karibiku do USA, čímž právě proslula loď jménem Kirk and Sweeney, která jej před přístavem přeprodala menším lodím. Rum vám určitě doporučuju a tuto skvělou láhev si můžete koupit za necelých 1 500 Kč nebo jakýkoliv jiný (12 letý nebo 23 letý).

Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

2 komentáře u „Lahodný pašerácký rum Kirk and Sweeney 18y (osmnáctiletý)

  1. A jak si rumy vychutnáváš, Pavle? Jen ty a rum, nebo si je dáváš k nějakému filmu, s přáteli, večer na verandě… je nějaká etiketa ohledně konzumace prvotřídních rumů? Máš nějaké rumové rituály? Možná klidně i námět na článek… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *