Speciálně pro oslavy 30. výročí “sametové revoluce” v České republice bylo vyrobeno pouhých těchto 228 lahví dodávaná v sametovém pytlíku a bude dostupná jen u nás, tedy v Česku.

Limitovaná edice rumu Ron de Jeremy Velvet Revolution k výročí 30 let sametové revoluce

Příběh a původ rumu

„Domluvili jsme se již před lety se zástupci Premier Wines & Spirits a nechali jsme sud rumu pro Českou republiku. Původně mělo jít o tradiční 27letou limitovanou edici, ale vzhledem k tomu, jak je Ron de Jeremy v Česku oblíbený, rozhodli jsme se trh a svobodu České republiky podpořit alespoň tímto gestem.

Nápad na tuto edici vznikl v loňském roce. Věděli jsme, že značka Ron de Jeremy je ochotná pro vybrané země vyrobit limitovanou edici a chtěli jsme tuto možnost využít, jelikož popularita této značky v České republice stále roste. A protože výročí Sametové revoluce považujeme za velmi významné, vznikla myšlenka získat 30letý rum, který toto výročí bude oslavovat a k tomuto rumu vytvořit etiketu v národních barvách a se symboly pojící se k Sametové revoluci. “ Alan Flaxedas, marketingový manažer rumu Ron de Jeremy; Kateřina Valoušková, brand managerka, Premier Wines & Spirits

Tento single barrel rum pochází z Guyany a “narodil se” právě roku 1989 kdy byl destilován. Destilace rumu probíhala v guyanské palírně Uitvlugt, která je již uzavřena. Palírna je známá destilačním zařízením Wooden Double Pot Still, které pocházelo z původní cukrové plantáže v Port Mourant. Podle Premier Wines & Spirits nebyl nijak doslazován ani dochucován. Celkově bylo vyrobeno pouze 234 lahví uložených v sametových pytlících (symbol sametové revoluce).

Láhev

Láhev je klasická jak ji známe z ostatních limitovaných edicí Ron de Jeremy, tedy plochá a hranatá a příjemně se drží. Vzadu na etiketě najdeme historii a příběh, vpředu na hrdle potěší česká vlajka.

Barva, chuť a vůně

Rum má barvu světlejšího lesního medu, vůně je jemná, sladká, medová, ale cítíme tam v závěru i jistou dřevitost. Vůně není nijak agresivní, a nevybočuje z vůně něžných sladších rumů.

Barva rumu

Chuť je překvapivým mixem sladkosti, dřevitosti i lehké kyselosti. Přivítá vás sladkost, která se ale promění v divoký souboj chutí, kdy na jazyku zůstává spíše ta kyselost a silnější dřevitý závěr, který trvá déle než bych čekal.

Shrnutí

Málokdy otevírám na pití láhve dražší než 5 000 Kč a i tady bych nedělal výjimku. Dnešní den a symbolika 30 let svobody je pro mne, ale tak významná událost, že jsme udělal výjimku a tuto láhev otevřel. Připíjím tímto rumem na naši krásnou zemi, úžasné lidi, kteří ji obývají a skvělé rumy, které tu můžeme pít.

O distribuci lahve se stará Premier Wines & Spirits, kde si láhev můžete koupit za 9 965 Kč, kterým tímto děkuji za poskytnutí lahve na recenzi.

Info o rumu

Výrobce Ron de Jeremy (Hell Or High Water)
Typ Španělský typ
Chutě Hořké, Jemné, Sladké
Označení Limitovaná edice
Jedinečnost Single barrel
Lokalita
Publikováno: 17. listopadu 2019 Aktualizováno: 17. listopadu 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články