Dámy a pánové, smekněte. Jamajka přichází. A tedy i lakované rakve, jak se někdy rumům z Long Pondu s úsměvem přezdívá. 15 letý double pot stillový rum v síle 63 % z 9 sudů. Tohle není chuť pro každého.

Vůně a barva

Barva je velmi tmavá, 15 let v sudu na Jamajce s barvou rumu ledacos udělá. Vůně ale silná, technická a esterová, že by vám to hlavu urvalo. Cítím banány, lak a ředidlo.

Chuť

No … tak tohle nebude můj šálek kávy, začátek je bezvadný, ale gumovo-technický ocas plný ředidel ve středu, to fakt není pro každého. Ani pro mě. Určitě je chuťově fascinující rum, ty změny chutí, a ten závěr je fascinující a extra dlouhý, ale ty středové chutě mě odrazují. Jakoby shnilá guma?

Co říci závěrem? Fascinující práce na tomhle rumu, úžasná exploze chutí, extra dlouhý závěr. Skvělý rum – ale pro někoho jiného.

Rhum Long Pond 15 ans 2003 TECA de la Jamaïque

Info o rumu

Výrobce Long Pond
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Esterové, Silný, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Single barrel
Síla 64 %
Staření a stáří 15y
Lokalita
Publikováno: 8. prosince 2020 Aktualizováno: 8. prosince 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články