Magec Ron Anejo XO 15y – 11. rum rumového kalendáře

Magec, stejně jako Deadhead tu byl už loni. Loni mi převelice chutnal a tak věřím, že ani letos to nebude zklamání. Je to 15 letý solera rum, který zrál v sudech po Oloroso sherry.

Chuť rumu Magec Ron Anejo XO 15y

Oficiálně deklarovaná chuť po dřevu, pomerančích a mandlích. Voní prý po sušeném ovoci, citrusech a dubu. Ta vůně je opravdu příjemná, lehká a ovocná. V chutí bych si tu 15 letou soleru netipl, řekl bych že bude mladší, ale rozhodně je cítit, že není slabý. Neurazil, ale ani ani nenadchl.

V Česku se neprodává a tak ho můžete jen hodnotit. Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Magec Ron Anejo XO 15y – 11. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *