První rum rumového kalendáře od 1423.dk není pro mne novinka (na Mount Gay XO máme recenzi, ze které budu v článku citovat), a navíc je velmi kvalitní rum. Takže přátelé startujeme s autentickým nedoslazovaným rumem z Barbadosu. Užijme si ho!

První poznatek, nové skleničky se vyndávají naprosto příšerně, možná ještě hůře než miniatury. Obecně použitelnost toho balení je vážně špatná už roky. Ale což, objednáváme to kvůli rumům, že?

Vůně

Vůně je slabší, hodně lihová a dřevitá. Později se zjemní.

Chuť

Stejně jako vůně i chuť je zprvu ostřejší a pichlavá. Ale po chvilce se postupně zjemňuje a lehce sládne. Chuti opravdu nesmírně svědčí, že rum není nijak doslazován. Poctivá dřevitá a lehce kouřová chuť jen s jemným náznakem vanilky, koření a květinovým závanem.

Závěr

Závěr je pak skutečně jemný s chutí tropického ovoce a cukrové třtiny. Dochuť je delší, intenzivní, dřevitá se stopou ořechů.

Cena a dostupnost

Protože je to docela běžný a známý rum, s dostupností není problém. Tuto lahůdku z Barbadosu si můžete koupit za příjemných 955 Kč. Doporučuji nákup na Alkohol.cz.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423, Mount Gay
Typ Britský typ
Chutě Jemné
Označení XO
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 1. prosince 2019 Aktualizováno: 1. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář