Rum Coloma je produktem rodinné Haciendy Coloma ležící pod staletými stromy nedaleko pralesů v srdci Kolumbie. Hacienda byla původně vyhlášená pěstováním a produkcí kávy, později svou činnost rozšířila o výrobu kávového likéru. Snem majitele Dona Alberta Constaina Mediny však bylo vytvoření kvalitního a uznávaného kolumbijského rumu. Jeho přání se splnilo po změně kolumbijských zákonů, která umožnila výrobu rumu soukromým společnostem

Rum je vyráběn z melasy, která pochází ze dvou různých odrůd cukrové třtiny. Nejdříve zraje celých 8 let v amerických dubových sudech po bourbonu a poté je zhruba na 3 měsíce uložen do sudů po kávovém likéru. Na výrobu rumu dohlížejí významné kolumbijské master blenderky Sandra Reateguí a Judith Ramirez.

Barva a vůně

Barva rumu je světle hnědá s měděnými tóny. Ve vůni rozeznávám vanilku, kávu, dřevo, kůži a velmi lehce i kadidlo. Vůně je příjemně nasládlá s tóny koření.

Chuť rumu

Chuť je bohatá, komplexní, nejvíce cítím vanilku a samozřejmě kávu. Rum je jemný, sladší, jednotlivé chuťové složky nejsou přehnaně výrazné a umělé. Sympatická štiplavost na konci zjemňuje sladkost.

Rum jsem do nedávna vůbec neznala, narazila jsem na něj náhodně při brouzdání na jednom českém e-shopu. Na první pohled mě zaujal design lahve a hlavně nepřehlédnutelná modrá krabice. Typicky ženský způsob výběru se v tomto případě vyplatil. Za cenu kolem 8 stovek překvapivě velice příjemný rum, který podle mého názoru určitě stojí za vyzkoušení.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423, Coloma
Typ výroby Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Lokalita
Publikováno: 12. prosince 2019 Aktualizováno: 14. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Hana Bártlová Jsem prakticky celoživotní abstinentka, která k rumům a alkoholu obecně přičichla až ve 30 letech díky svému přítelovi. Začalo to výběrem vánočního dárku, který mě bavil natolik, že jsem postupně pokračovala v objevování rumového světa víc a víc, ale poměrně dlouho jen jako teoretik, který vybíral, nakupoval a po otevření každé nové lahve poslouchal, jaká je škoda, že nechce ochutnat, až to jednou prostě nevydržel. :-) V současné době jsem rumový začátečník, oblíbila jsem si jemné sladší rumy. Už na vysoké škole mě bavilo psaní a jsem ráda, že tuhle zálibu můžu teď formou recenzí spojit s dalším koníčkem.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář