Rum Coloma je produktem rodinné Haciendy Coloma ležící pod staletými stromy nedaleko pralesů v srdci Kolumbie. Hacienda byla původně vyhlášená pěstováním a produkcí kávy, později svou činnost rozšířila o výrobu kávového likéru. Snem majitele Dona Alberta Constaina Mediny však bylo vytvoření kvalitního a uznávaného kolumbijského rumu. Jeho přání se splnilo po změně kolumbijských zákonů, která umožnila výrobu rumu soukromým společnostem

Rum je vyráběn z melasy, která pochází ze dvou různých odrůd cukrové třtiny. Nejdříve zraje celých 8 let v amerických dubových sudech po bourbonu a poté je zhruba na 3 měsíce uložen do sudů po kávovém likéru. Na výrobu rumu dohlížejí významné kolumbijské master blenderky Sandra Reateguí a Judith Ramirez.

Barva rumu je světle hnědá s měděnými tóny. Ve vůni rozeznávám vanilku, kávu, dřevo, kůži a velmi lehce i kadidlo. Chuť je bohatá, komplexní, nejvíce cítím vanilku a samozřejmě kávu. Rum je jemný, sladší, jednotlivé chuťové složky nejsou přehnaně výrazné a umělé.

Rum jsem do nedávna vůbec neznala, narazila jsem na něj náhodně při brouzdání na jednom českém e-shopu. Na první pohled mě zaujal design lahve a hlavně nepřehlédnutelná modrá krabice. Typicky ženský způsob výběru se v tomto případě vyplatil. Za cenu kolem 8 stovek překvapivě velice příjemný rum, který podle mého názoru určitě stojí za vyzkoušení.

Autor článku - Hana Bártlová Jsem prakticky celoživotní abstinentka, která k rumům a alkoholu obecně přičichla až ve 30 letech díky svému přítelovi. Začalo to výběrem vánočního dárku, který mě bavil natolik, že jsem postupně pokračovala v objevování rumového světa víc a víc, ale poměrně dlouho jen jako teoretik, který vybíral, nakupoval a po otevření každé nové lahve poslouchal, jaká je škoda, že nechce ochutnat, až to jednou prostě nevydržel. :-) V současné době jsem rumový začátečník, oblíbila jsem si jemné sladší rumy. Už na vysoké škole mě bavilo psaní a jsem ráda, že tuhle zálibu můžu teď formou recenzí spojit s dalším koníčkem.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3 / 5. Hlasů: 1

Související články

Napište váš názor