Hodnocení

85 %
Lokalita
Chutě Jemné
Síla 51 %

Dnes jsem se pustil do do dalšího nového rumu z edice Vintage od Plantation. Láhev vypadá, jak už jsme u Plantation zvyklí, velmi hezky opět se symbolikou fauny a flóry – tentokrát z Trinidadu. Pro rok 2021 je téma designu lahví Ptactvo z ráje (Birds of Paradise) a proto na krabici i etiketě najdeme Ibise Rudého – jednoho ze symbolů ostrovů Trinidad a Tobago..

Plantation Trinidad 2009 Vintage Edition

O rumu

Rum společně vybírali master blender Plantation Alexandre Gabriel a Andrew Hassell, což je hlavním manažer a rumový historik z West Indies Rum Distillery.

Jedná se o 12. letý rum destilovaný na 51,8 % melasový rum v limitované edici. Destilace probíhala v destilérii Trinidad Distillers Limited ve kolonách John Dore v roce 2006 a fermentace probíhala cca 3 dny.

Tento rum, jak už jsme u Plantation zvyklí si užívá double aging, tedy zraje tropicky 11 let v Trinidadu ve sklepích z červených cihel, které zajišťují stálou chladnější teplotu typickou spíše pro brandy (200 litrové sudy po bourbonu) a poté 1 roky kontinuálně Javrezac, ve Francii (400 litrové sudy Ferrand z francouzského dubu). Tohoto rumu vzniklo celkem pouhých 24 sudů.

Rum ve sklenici

Rum ve sklenici je do zlatova, velmi příjemná barva květinového medu. tekutina se chová velmi lehce, rychle stéká po sklenici.

Vůně je velmi jemná a lehká vůně s dřevitostí trinidadských rumů, je zde cítit dominantně karamel, vanilka a oříšky, a možná i trochu káva. Když se mocně nadechnete lehce zaštípe do nosu dřevitost na konci vůně.

Chuť plynule naváže na vůni a lehce technická chuť společné s lehkou nasládlostí tropického ovoce i dřevitosti, opět ucítíte oříšky. Závěr nás zachytí silnější dřevitost s tropickým ovocem, zázvorem a i lehce kořenitostí, a je překvapivě dlouhý a silný.

Závěr

Je to rum spíše pro fanoušky autentických nedoslazovaných chutí u rumů. Je to skvělý Trinidad srovnatelný s jinými rumy z Trinidadu, který potěší každého fanouška této rumové destinace. Osobně mi velmi sedí – koneckonců mám Trinidad rád. Prodej by měl začít v Česku velmi brzy. Cena se v zahraničí pohybuje okolo 70 euro

Pokud vás zajímají další lahve z edice Vintage od Plantation, tak se nachystejte na Australia 2007 (červenec 2021).

Info o rumu

Výrobce Plantation Rum, Vintage Edition
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Síla 51 %
Staření a stáří 11y, Double aging, Sudy po bourbonu
Lokalita
Vzorek na recenzi poskytla Aleksandra Lavrova
Publikováno: 16. května 2021 Aktualizováno: 16. května 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Hlasů: 13

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články