Medine

Palírna Medine má své kořeny v roce 1926, kdy byla založena jako „The Medine Estates Company“ a v roce 2009 byla přejmenována na Medine Limited. Nyní je vlastněna jen jedinou společností  Medine Group. Tato společnost vlastní kromě polí s cukrovou třtinou také polnosti s ovocem a zeleninou. Podle oficiálních stránek, v roce 2022 společnost vlastnila k 3500 ha polí s třtinou.

Tato industriální palírna, leží na západním pobřeží ostrova, několik kilometrů jižně od hlavního města Port Louis. Sama se označuje jako nejstarší palírna na ostrově s nepřetržitým provozem. Jedná se produkčně o druhou největší palírnu na ostrově. (Tento údaj se vztahuje k roku 2022 ).

Důvod proč tuto palírnu znáte, je jedna ze dvou značek, kterou v současné době vyrábějí a která je k dostání na českém trhu, a to je konkrétně rum Penny Blue. V česku můžete ochutnat třeba VSOP nebo XO. Dále také vyrábějí značku Ping Pigeon.

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Destilérie Medine na Mauritiu

Přečíst článek
Destilérie Medine na Mauritiu    

Destilérie Medine na Mauritiu

Na přelomu února a března 2023 jsme navštívili s partou rum geeků Mauritius a navštívili jsme všechny jeho destilérie a z těchto návštěv vznikly články na tomto webu. Jako poslední nás čekal destilérie Medine, do které běžné návštěvníky nepouští, jen my jsme měli výjimečnou příležitost ji vidět a přinést vám unikátní poznatky.

Číst dále