Medine

Palírna Medine má své kořeny v roce 1926, kdy byla založena jako „The Medine Estates Company“ a v roce 2009 byla přejmenována na Medine Limited. Nyní je vlastněna jen jedinou společností  Medine Group. Tato společnost vlastní kromě polí s cukrovou třtinou také polnosti s ovocem a zeleninou. Podle oficiálních stránek, v roce 2022 společnost vlastnila k 3500 ha polí s třtinou.

Tato industriální palírna, leží na západním pobřeží ostrova, několik kilometrů jižně od hlavního města Port Louis. Sama se označuje jako nejstarší palírna na ostrově s nepřetržitým provozem. Jedná se produkčně o druhou největší palírnu na ostrově. (Tento údaj se vztahuje k roku 2022 ).

Důvod proč tuto palírnu znáte, je jedna ze dvou značek, kterou v současné době vyrábějí a která je k dostání na českém trhu, a to je konkrétně rum Penny Blue. V česku můžete ochutnat třeba VSOP nebo XO. Dále také vyrábějí značku Ping Pigeon.

Destilérie Medine na Mauritiu    

Destilérie Medine na Mauritiu

Na přelomu února a března 2023 jsme navštívili s partou rum geeků Mauritius a navštívili jsme všechny jeho destilérie a z těchto návštěv vznikly články na tomto webu. Jako poslední nás čekal destilérie Medine, do které běžné návštěvníky nepouští, jen my jsme měli výjimečnou příležitost ji vidět a přinést vám unikátní poznatky.

Číst dále