Penny Blue XO je rum z Mauritia z nejstarší destilérie Medine (1926) na Mauriciu. Má několik různých plnění, které se chuťově liší. Já nyní recenzuji Batch 5.

Penny Blue XO
Penny Blue XO

O rumu

43,1 % rum je destilován z melasy, vyrobené z cukrové třtiny přímo z Mauritia. Jedná se o blend: Doug McIvor z Berry Bros & Rudd a Jean Francois Koenig master blender z Medine, vybrali pro něj 14 nebo 22 nejlepších sudů (zdroje se liší, takže čert ví, jak to je – pokusím se zjistit a doplnit). Dozrává 7 – 13 let v dubových sudech po skotské whisky (30 %), koňaku (62 %) a bourbonu (8 %). Rum není doslazovaný ani dobarvovaný. 10 290 unikátních láhví je ručně zazátkována a zalita voskem, samozřejmě modrým. Samozřejmě proto, že Penny Blue je odkaz na legendární známku Modrý Mauricius.

SBĚRATEL | Modrý mauritius je vstupenkou do elitního klubu
Nejdražší známka na světě Modrý Mauricius

Barva rumu (a rum ve sklenici)

Barva: jantarová se zlatými odlesky

Vůně rumu

Podle oficiálních informací: tropické ovoce s náznaky eukalyptu, dubu a koření. Vůně je velmi jemná a lehká. Je z ní trochu cítit melasa a koření jen jemnými tóny.

Chuť rumu

Podle oficiálních informací: překrásně vyvážená s tóny dubu a koření. Koření a dřevitost opravdu ucítíte, ale ne příliš, stejně jako vůně je velmi jemná a závěr je spíše kratší.

Shrnutí

Rum má na Rum Ratings.com hodnocení 6,5 z 10. Což odpovídá definici “stolního” rumu, který je skvělý na běžné popíjení, který je skvělým reprezentantem nedoslazovaného rumu, který ničím neurazí, ale ve srovnání s konkurencí ani ničím nenadchne. To neznamená, že u něj nevydržíte celý večer, já se k němu rád vracím na takové to domácí popíjení.

Info o rumu

Výrobce Medine
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Jemné, Kořeněné, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 43,1 %
Staření a stáří 13y, Sudy po bourbonu, Sudy po koňaku, Sudy po skotské whisky
Lokalita
Láhev k recenzi dodal
David Pojmon z United Drinks
Publikováno: 20. dubna 2020 Aktualizováno: 24. dubna 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články