Novo Fogo

Značka Novo Fogo vyrábí tradiční brazilský nápoj cachaça. Cachaça je mezinárodně uznávaný termín pro brazilský rum, a stejně jako agricole rumy je vyráběn z třtinové šťávy namísto z melasy, jak je zvykem u rumů.

Destilerie Novo Fogo se nachází v srdci brazilského deštného pralesa Floresta Atlantica. Symbol pralesa jakožto přírodního bohatství, jež je třeba chránit, je vtisknut i do nápojů Novo Fogo a procesu jejich výroby. Třtina, také pocházející z pralesa Floresta Atlantica, je pěstována v režimu organického zemědělství, tedy bez pesticidů, umělých hnojiv a dalších chemikálií. Cukrová třtina je dokonce sklízena pouze za pomoci lidských rukou.

Další zprocesování třtiny je také podle certifikací organického zemědělství (konkrétně se jedná o certifikaci amerického Ministerstva zemědělství USDA), takže je zpracována bez chemikálií a podle tradičních metod. Po získání třtinové šťávy je odpad z třtiny využit jako palivo pro destilační zařízení případně jako přírodní hnojivo pro pole s cukrovou třtinou.

Třtinová šťáva poté podléhá fermentaci, kterou nastartují kvasinky získané opět z vlastní třtiny destilérky Novo Fogo. Nakvašená třtinová šťáva se poté destiluje a poté se nechá odpočívat ve velkých nerezových nádobách či v sudech z amerického dubu po dobu minimálně jednoho roku.

Zvláštností značky Novo Fogo je, že cachaça po zrání není filtrována, aby nedošlo k odstraněné chemických složek, které dodávají nápojům Novo Fogo jejich unikátní příchuť. Proto jsou v jejich lahvích zejména po zchlazení znatelné “obláčky”, které však nejsou na škodu a protřepáním lahve se opět rozplynou.

Nakupte si rumy Novo Fogo!