Hodnocení

77 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné
Síla 43 %

Devatenáctým rumem rumového kalendáře je pro mě již známá Cachaça z Brazílie. Pojďme na ni.

Brazilská Cachaça, další rum ze šťávy cukrové třtiny, stejně jako agricole rumy. Novo Fogo Chameleon expression spojuje pikantní identitu stříbrné Cachaçy Novo Fogo s vanilkovými tóny dubového sudového vína. Zraje jeden rok v repasovaných sudech z amerického dubu, aby neztratila svůj nádech deštného pralesa a cukrové třtiny. Tato všestranná cachaça je přítelem barmanů – od tiki drinků po míchané aperitivy.

Cachaça pochází z města Curitiba, kde výrobci při pěstování cukrové třtiny nepoužívají žádné chemikálie. Řízená fermentace probíhá maximálně 24 hodin. Destilace probíhá v měděném pot-stillu. Zraje 1 rok v dubovém sudu Four Roses a Heaven Hill.

Jemná vůně lískových oříšků máčených v destilátu pokračuje v sladko-kořenité chuti s bylinkami na mladém dřevu a je zakončena citrusy. Neurazí, nenadchne, experimentátora potěší.

Info o rumu

Výrobce Novo Fogo
Typ Cachaça
Typ výroby Column still, Pot still, Šťáva
Chutě Aromatické, Jemné
Označení BIO
Jedinečnost Blend
Síla 43 %
Staření a stáří 1y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 19. prosince 2022 Aktualizováno: 19. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 2 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články