Novo Fogo Familia Cachaca – 6. rum rumového kalendáře

Brazilská Cachaca, další rum ze šťávy cukrové třtiny, stejně jako agricole rumy. Zlí jazykové tvrdí, že Cachaca není rum. Pokud je agricole rum, je i Cachaca. Tento rum je zajímavý tím, že pochází z Brazílie a zraje pouhé 2 roky v dubových sudech po bourbounu v souladů s bio-zemědělstvím. 

Chuť Novo Fogo Familia Cachaca 

Na rumu je hodně cítit, že je to příbuzný agricole rumů. Je to taková nedobře udělaná slivovice. Cítím v tom hodně ovocné šťávy a spíše nakyslost než hořkost. Na druhou stranu, není to tak hrozné jako jiné agricole rumy, ten rum není hořký, ale rozhodně bych nedoporučoval na samotné pití, myslím, že se hodí do drinků a míchaných nápojů.

Oficiální zdroje tvrdí, že voní po banánovém chlebíčku a cukrové třtině. V chuti byste měli cítit tropické ovoce, čerstvé traviny, skořicovou kůru a karamel.

Rum zatím není k dispozic pro prodej, Rum Ratings hodnotí velmi nízko na 4.8/10. Více u produktech Novo Fogo.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Novo Fogo Familia Cachaca – 6. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *