Brazilská Cachaca, další rum ze šťávy cukrové třtiny, stejně jako agricole rumy. Zlí jazykové tvrdí, že Cachaca není rum. Pokud je agricole rum, je i Cachaca. Tento rum je zajímavý tím, že pochází z Brazílie a zraje pouhé 2 roky v dubových sudech po bourbounu v souladů s bio-zemědělstvím. 

Chuť Novo Fogo Familia Cachaca 

Na rumu je hodně cítit, že je to příbuzný agricole rumů. Je to taková nedobře udělaná slivovice. Cítím v tom hodně ovocné šťávy a spíše nakyslost než hořkost. Na druhou stranu, není to tak hrozné jako jiné agricole rumy, ten rum není hořký, ale rozhodně bych nedoporučoval na samotné pití, myslím, že se hodí do drinků a míchaných nápojů.

Oficiální zdroje tvrdí, že voní po banánovém chlebíčku a cukrové třtině. V chuti byste měli cítit tropické ovoce, čerstvé traviny, skořicovou kůru a karamel.

Rum zatím není k dispozic pro prodej, Rum Ratings hodnotí velmi nízko na 4.8/10. Více u produktech Novo Fogo.

Info o rumu

Výrobce 1423, Novo Fogo
Typ Cachaça
Lokalita
Publikováno: 8. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] 6. den – mladičká nakyslá Cachacca […]