Rumové bary v Praze: Rum House v Žitné za 1 (⭐⭐⭐⭐⭐)

Rumový bar Rum House

 

Před časem jsem veřejně slíbil, že navštívím postupně pražské rumové bary a opravdu jsem začal. Na doporučení jsme jako první navštívili Rum House v Žitné ulici. Rum House je kousek (5 minut pěšky) od zastávky metra I. P. Pavlova a najdete ho opravdu snadno. Už z ulice na vás svítí výloha s nepřekonatelným argumentem 1 154 rumů z celého světa. Nenechte se zmást s tím, že název mají všude jiný – na webu je to Rumbhouse, v Google mapách Rum-House bar caribbean a na webu v logu Rum House bar caribbean, ale hovořme o něm konzistentně jako o pražském Rum Housu.

Jak to vypadá uvnitř

Prostor uvnitř je sice velmi malý, ale o to více komornější. Příznivá atmosféra na vás dýchne laskavostí celého prostoru. Protože jsem z fotek na webu viděl, že tu je maximálně 20 míst, udělal jsem rezervaci, ale nebylo to nakonec třeba. Bar je vyveden v dřevě a podsvícené vitríny se stovkami rumů dodávají místu úžasnou atmosféru. Posuďte na fotkách níže. Celou dobu hrála stylová hudba.

Obsluha a nabídka v Rum House Praha

Obsluhovala nás paní (asi spolumajitelka) Lucia a bylo vidět, že rumům rozumí. Sice jsme se nepotkali v názoru na agricole rumy, ale zbytek byl úžasný. Znala jak libůstky, které jsem měl nachystané, uměla odpovědět na zákeřné dotazy a věděla co nám bude chutnat. Její profesionální chování jen dokázalo, že jsme na správném místě. Veliký výběr a množství mých oblíbených A. H. Riise rumů vytvořilo pocit rumového ráje 🙂 Lístek samotný ukazoval, že je z čeho vybírat a byl řazený dle oblasti vzniku rumu. V nabídce nechyběly ani míchané nápoje, ale s něčím k snědku nepočítejte. Nepříjemné bylo jen to, že zde není možné platiti kartou, což na takto exponovaném místě a s takovou nabídkou je dost divné.

Shrnutí

Přátelé, jděte tam. Pozitivy tato návštěva jen srší a je to úžasné místo se skvělou atmosférou. Jediným negativem je nemožnost platit kartou a absence třeba i drobných pokrmů, ale na to se dá připravit. Rozhodně je to místo, kam se rád vrátím.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

3 komentáře u „Rumové bary v Praze: Rum House v Žitné za 1 (⭐⭐⭐⭐⭐)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *