Hodnocení

82 %
Lokalita
Chutě Jemné
Síla 41 %

Tak dnešní rum je pro mne parádní překvapení, na které se už těším. Shodou okolností mě před pár dny oslovil pan Piskáček z projektu Kampot.cz, který tento kambodžský rum a jiné vozí do Česka, Takže jaký je tento kambodžský pot-stillový rum?

O rumu

Tento 41% melasový rum, se destiluje v kotlích pot still v Kambodži v SAMAI Distillery. Je to historicky první prémiový rum vyrobený v SAMAI Distillery a zároveň v Kambodži. Fermentace probíhá v nerezových tancích na 10 % alkoholu. Rum poté odpočívá 2 roky v amerických a francouzských dubových sudech po sherry.

O rumech Samai si můžete sami poslechnout ve videu přímo od majitelů Daniela Pacheco a Antonia López De Haro, oba z Venezuely:

Jak mi chutná?

Rum voní zajímavě i příjemně, nikde nic nedráždí a cítím hodně dubu a vanilky i med a rozinky a lehký závan alkoholu. Podle oficiálních zdrojů naleznete tóny vanilky, dubu, medu či hořké čokolády. Lehká štiplavost na jazyku, poté sladké t=ony medu a trošku lihovější závěr s dubovými tóny i mírnou kyselkavostí. Závěr je delší, než bych čekal.

Určitě zajímavý a neobvyklý rum, který si zaslouží více zkoumání. Ten pot-still tomu dává příjemnou zemitost a Kambodža exotičnost. V Česku ho můžete koupit za 1 390 Kč a přiznám se, že na první ochutnání mi ta cena přijde trochu vyšší, než chuť – okolo 1 000 Kč by to bylo příjemnější.

Info o rumu

Výrobce Samai
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Jemné
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 41 %
Staření a stáří 2y, Sudy po sherry
Lokalita
Publikováno: 2. prosince 2021 Aktualizováno: 19. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články