Hodnocení

76 %
Lokalita
Chutě Jemné
Síla 40 %

Druhým rumem rumového kalendáře je pro mě neznámý mexický rum. Villa Rica 23. letý rum v síle 40 %. Pojďme na něj.

Villa Rica 23

Villa Rica (v překladu bohatá vesnice/město) 23 je rum z mexického města Córdoba. Z melasy a kolonové destilace vzniká single barrel rum, který zraje od roku 1984 ve stínu a ve vlhkém subtropickém prostředí v nadmořské výšce 860 m, ve starých sudech z kanadského bílého dubu. Získal prestižní ocenění International Taste Institute 2020 v Bruselu založeném na slepých degustacích.

Barva rumu je relativně tmavá a sladce a jemně voní po melase. V chuti jemně štípe, jsou tam cítit spálené sudy/dřevo, možná i trochu tabáku a hodně silné hořké čokolády. Není příliš sladký, jsou tam sladší tóny, ale nikterak výrazné. Závěr středně dlouhý. Je to takový méně výrazný rum kubánského stylu – možná i jemně doslazovaný. Takový rum na pohodový večer, kde nepotřebujete nic řešit. Rum u nás seženete od 1 300 Kč. Za tu cenu si dokážu v této hladině představit lepší rum, ale zase je to naředěný single barrel starý 23 let. To se na ceně musí projevit.

Rum Villa Rica Extra Anejo 23y 40% 0,7 l (holá láhev) lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Info o rumu

Výrobce 1423, Villa Rica
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Single barrel
Síla 40 %
Staření a stáří 23y
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 2. prosince 2022 Aktualizováno: 2. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hlasů: 6

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články