Whisper Antigua – 2. rum rumového kalendáře 2018

Po první dni, kdy mne Dictador 20y příliš nezaujal, je tu velká novinka. Whisper z Antiguy jsme nikdy neměl, po pravdě – neměl jsem vůbec nic z Antiguy. Antigua je maličký ostrůvek v Karibiku a navzdory tomu, ýerumy zde vyráběné má na starosti francouzský master blender, tak by rumy měly být spíše tvrdší a sušší. Ale vždy když slyším o Francii, tak se trochu bojím, zda to nebude tak trochu agricole. Whisper zraje v sudech po bourbonu.

Chuť rumu Whisper Antigua

Oficiální zdroje tvrdí, že budeme cítit med a vanilku, ale spíše než sladký je rum suchý a štiplavý. Dotuď tedy oficiální zdroje.

Ve lahvičce je rum tmavě žlutý, až do citrónu – ve skleničce chytá trochu tmavší barvu. Vůni shledávám kořeněnou a hodně alkoholovou, ovoce tam tedy necítím. Rum je velmi prostý, zmiňovanou vanilku a med cítím jen když se na to silně zaměřím. A opravu mi přijde, že je to spíše špatná kombinace britských a francouzských rumů. Ne, nenadchl mne.

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Rum je to velmi levný, v Česku si ho můžete koupit již od 700 Kč.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Whisper Antigua – 2. rum rumového kalendáře 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *