Antigua

Antigua je jeden ze tří ostrovů tvořící stát Antigua a Barbuda. Leží v Karibském moři a je součástí souostroví Malé Antily.

Z hlediska historie patřila Antigua nejprve Španělům, kdy ji objevil Kryštof Kolumbus. Později ale převzali vládu nad ní Britové a dnes je stát Antigua a Barbuda součástí Commonwealthu.

Jelikož Antigua a Barbuda patří do karibských států, produkce rumů je samozřejmostí. Pochází odtud rumy Whisper, který jsem už ochutnal. Mezi známějsí a větší destilérky však patří The Antigua Distillery, stojící za značkami rumů English Harbour a Cavalier, případně destilérka Soldiers Bay.

Recenze: English Harbour Madeira Cask    

Recenze: English Harbour Madeira Cask

Již před nějakou dobou se mi zalíbily destilérky z menších, méně známých destinací rumové světa. Začalo to Svatou Lucií, následoval Réunion a nyní je na řadě Antigua. A z Antiguy nemůže přijít žádný jiný rum než English Harbour. Na ostrově Antiqua , kde je tento skvělý rum doma, je tento rum známý pod názvem Cavalier.

Číst dále
Whisper Antigua – 2. rum rumového kalendáře 2018    

Whisper Antigua – 2. rum rumového kalendáře 2018

Po první dni, kdy mne Dictador 20y příliš nezaujal, je tu velká novinka. Whisper z Antiguy jsme nikdy neměl, po pravdě – neměl jsem vůbec nic z Antiguy. Antigua je maličký ostrůvek v Karibiku a navzdory tomu, ýerumy zde vyráběné má na starosti francouzský master blender, tak by rumy měly být spíše tvrdší a sušší. […]

Číst dále