Zpátky z Oceánie, sice ne do Karibiku, ale do Evropy, do Portugalska. Čeká nás 40 % portugalský tříletý agricole rum z destilérky William Hinton (destilace v kolonách). Ruzm se vyrábí z nejlepší cukrové třtiny z Madeiry a zraje v kombinaci sudů z francouzského dubu, převážně po bourbonu a brandy. To slovo převážně mě tedy trochu zneklidňuje. Stejně tak i tříletý evropský agricole.

Vůně

Dřevité noty, cukrová třtina, koření, rozinky a vanilka a typický agricole zápach/vůně. Vůně je intenzivní ale ne příjemná.

Chuť

Chuť je cítit dubovým dřevem a chutěmi typickými pro agricole. Můžete také cítit opálené dřevo, oříšky a vanilku a překvapivá sladkost. Chuť je o trochu lepší než vůně, ale ne o moc.

Závěr

V suchém a středně dlouhém závěru převládají dřevité chutě. Rum se vypít dá, ale že by mi nějak chutnal se říct nedá.

Cena a dostupnost

Tento rum se v Česku neprodává. Jeho hodnocení na Rum Ratings je velmi nízké – 4,7.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423
Typ Agricole
Typ výroby Column still
Chutě Sladké
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Lokalita
Publikováno: 10. prosince 2019 Aktualizováno: 10. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 10

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

  1. […] se dostáváme ke značce, která už v rumovém kalendáři byla a to loni. To jsme ochutnávali tříletý agricole rum z destilérky William Hinton a dnes máme jeho 45 % kolonovou variaci dozrávající ve 4 různých sudech po víně z […]

  2. […] se dostáváme ke značce, která už v rumovém kalendáři byla 2x. To jsme ochutnávali tříletý agricole rum z destilérky William Hinton a dnes máme jeho 40 % variaci. Na té je zajímavé, že byla vyrobena jen pro tento rumový […]