Hodnocení

83 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné
Síla 40 %

Dneska se dostáváme ke značce, která už v rumovém kalendáři byla 2x. To jsme ochutnávali tříletý agricole rum z destilérky William Hinton a dnes máme jeho 40 % variaci. Na té je zajímavé, že byla vyrobena jen pro tento rumový kalendář.

O rumu

Jedná se o 40 % rum z Madeiry destilovaný na kolonách ze šťávy z cukrové třtiny. Je to 5 letý blend 5 různých sudů (single casků) po whisky a finišovaný je pak ještě měsíc v dalším sudu po nakouřené whisky.

Jak mi chutná?

Rum má jasnou zlatou barvu. Velmi jemná vůně květin a vanilky a zároveň typická vůně agricole. Vůně je intenzivní ale ne nepříjemná. Chuť je cítit dubovým dřevem a chutěmi typickými pro agricole. Můžete také cítit opálené dřevo, oříšky a vanilku a překvapivá sladkost. Chuť je hodně podobná vůni, ale mnohem, mnohem intenzivnější nakouřenost v chuti, stejně jako karamelové tóny. Příjemné překvapení.

Info o rumu

Výrobce William Hinton
Typ Agricole, Francouzský typ
Typ výroby Column still, Šťáva
Chutě Aromatické, Jemné
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 5y, Sudy po whisky
Lokalita
Publikováno: 21. prosince 2021 Aktualizováno: 21. prosince 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články