Druhý rum z rumového kalendáře mě dlouho nedal spát. Byl to takový zážitek, že celá láhev prostě musela přijít. A netrvalo dlouho a tuhle krásku z Trinidadu jsem musel mít. Takže vážení přátelé, je to tu. Compaňero Elixir Orange dorazil a je to nádhera.

Jedná se o velmi sladký a velmi aromatický rumový elixír, který je zároveň ale také velmi silný (40 %). Je to zároveň asi nejsilnější vůně, co jsem měl tu možnost ochutnat. V chutí budete cítit tropické ovoce – zejména pomeranč a i kokos. Je to velmi příjemný rum, který se skvěle vychutnává s vaším partnerem nebo partnerkou. Já se přiznám, že tyhle rumy hodně můžu a jako milovníka A. H. Riise tenhle musím opět doporučit všem, kterým hodně sladké rumy nevadí. Tenhle rum produkují pánové z dánské skupiny 1423, která má na triku rumový kalendář.

Láhev není nic extra – prostě klasická buclatka s levným papírem, ale dojem alespoň částečně nahrazuje tuba v které se dodává.

Cena je příznivá, za 788 Kč pořídíte celou láhev takovéto krásy. Bohužel aktuálně není na skladě, takže se zdá, že jsme vykoupil celou zásobu tohoto úžasného rumu v ČR a tak mi můžete závidět. Ale třeba najdete nebo brzy naskladní. Sežeňte si ho. Stojí to za to.

 

Info o rumu

Výrobce 1423
Typ Rumové elixíry - likéry
Chutě Sladké
Lokalita
Publikováno: 2. dubna 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

  1. […] Mít na 24 dní každý den degustační trošku rumu byl skvělý nápad. Rumy vám vybírá někdo kdo nezná můj vkus a tak budete ochutnávat rumy, které neznáte a můžete objevit úžasné kousky. Od kterých si pak můžete koupit celou láhev. Já to loni udělal. […]

  2. […] Mít na 24 dní každý den degustační trošku rumu je skvělý nápad. Rumy vám vybírá někdo kdo nezná váš vkus a tak budete ochutnávat rumy, které neznáte a můžete objevit úžasné kousky (které byste třeba nepochutnali). Od kterých si pak můžete koupit celou láhev. Já to loni udělal. […]